A Fradi elvette a bajnoki veretlenséget

Posted on 2018 február 23.

A Ferencváros nyerte a vízilabda-bajnokság alapszakasz-záró rangadóját. A Vízilabda Arénában elszenvedett 13-11-es vereség ellenére is a Szolnoki Dózsa nyerte az A-csoportot.

Három éven keresztül gyakorlatilag komolyabb gödör nélkül hozta egyre- másra a szezonokat a Szolnoki Dózsa. Törvényszerű volt, hogy előbb- utóbb jön a hullámvölgy. Ám ahogy Cseh Sándor vezetőedző a Fradi-meccs után fogalmazott: a hullámvölgy éppen attól hullámvölgy, hogy az ember nem tudja, hogy milyen mély és meddig tart. De hullámvölgy- e ez egyáltalán? Vagy egy, a szezon legfontosabb szakaszát érdemben alig befolyásoló visszaesés?

SZOLNOKI DÓZSA–FTC-PQS WATERPOLO 11–13 (5–3, 0–4, 4–4, 2–2)

Szolnok, 900 néző. V: Marosvári, Németh A.
SZOLNOK: Nagy V. – Prlainovics 1, YOUNGER 4, Mezei, Jansik D., Zalánki 1, GOCICS 2. Csere: Kardos G. (kapus), Bátori, Hangay, M. Alekszics 2, Milos Csuk 1, Kis G., Fülöp B. Vezetőedző: Cseh Sándor
FTC: Vogel S. – Mitrovics 2, VARGA DÉNES 2, NIKICS 2, Varga Dániel 1, JAKSICS 2, Vámos. Csere: MADARAS 3, Sedlmayer, Manhercz K., Szirányi, Jansik Sz. 1, Pohl. Vezetőedző: Varga Zsolt

Parádésan kezdett mindkét csapat. A Dózsa két góllal is vezetett, de az őszi alapszakasz-, a Magyar Kupa elődöntő- és az Európai Szuperkupa döntő három veresége után az érthetően bosszúsabb Ferencváros egyenlített. Sőt, a lendülete megmaradt a második negyedre is. Olyannyira egyben volt az FTC védekezése, hogy Vogel Somának nem is nagyon kellett védenie- bravúrokra végképp nem volt szüksége. Vagy a blokkokban akadtak el a szolnoki lövések, vagy fölé- mellé mentek. Esetleg olyan lövőfolyosókon át jutottak el a kapuig, ahol már Vogel mosolyogva várhatta a labdákat. Ezt a nyolc percet görgette maga előtt a meccs végéig a Dózsa, illetve az ebben a játékrészben megalapozott előnyt védte teljesen jól a továbbiakban a Fradi.

A végére úgy lett mínusz kettő, hogy az utolsó két percben még a döntetlen is benne volt a medencében, ám ott is maradt. A mérkőzés után Varga Zsolt vezetőedző azt emelte ki, hogy lélektanilag lehet fontos számukra ez a győzelem, ugyanis a bajnokság további kimenetelére aligha lesz hatással. Kollégája, Cseh Sándor arról beszélt, hogy egy 100 százalékon üzemelő Szolnok sem biztos, hogy legyőzne egy Ferencvárost, olyankor pedig- mint éppen most-, ha a Fradiban többen játszanak jól, mint a Dózsában, akkor ilyesmire lehet számítani.

Szombaton már kezdődik a felsőházi középszakasz, amelyben az A- csoport első négy helyezettje (Szolnok, FTC, BVSC, Debrecen) és a B-csoport első négy helyezettje (Eger, OSC, Miskolc, Honvéd) vesz részt. Azok a csapatok játszanak egymással, amelyek az alapszakaszban más csoportban szerepeltek. A Szolnoki Dózsa a Honvéddal kezdi a bajnokság második harmadát szombaton 18 órától a Vízilabda Arénában.