Szolnoki Dózsa- BVSC Zugló 13-9 (4-1, 2-1, 6-4, 1-3)

Vízilabda Aréna, 300 néző
Játékvezetők: Németh András, Marosvári Attila

Szolnok: Nagy Viktor- Gocic, Bátori 2, Zalánki 2, Mezei 1, Prlainovics 1, Jansik D. 1 Csere: Younger 2, Csuk 1, Kis G., Alekszics 2, Hangay Z. 1, Fülöp B.  Vezetőedző: Cseh Sándor

BVSC: Györke- Czigány, Csapó M. 2, Török B. 1, Ambrus 1, Pásztor M. 1, Mészáros Cs., Csere: Kovács P. 1, Mátyok, Sugár 1, Szabó B., Nagy Á.  Vezetőedző: Szűcs Levente

Ahogy az illik, kitüntető taps fogadta a csapatok bemutatásánál Pásztor Mátyást, aki igencsak sokat tett korábban a szolnoki klubért. Nem sok időt töltöttek ismerkedéssel a csapatok. Mezei góljára azon nyomban válaszolt Ambrus, de ez sem maradt felelet nélkül, erről Bátori Bence kapáslövése gondoskodott. Majd újra Bátori fejezett be egy akciót. És csak azért nem lett 4-1 a negyed felénél, mert Fülöp Bence kezéből ígéretes helyzetben kicsúszott a labda. Hogy nem tudott közelebb jönni a Vasút, arról pedig Nagy Viktor tett: Kovács Péter harcolt ki büntetőt, ám a vonatfütty-hosszúságú Nagy-kéz odaért Török Béla löketére. A visszapattanóból még duplázott a vendégek vb-ezüstérmes bekkje, de a felső kapufát trancsírozta szét. Harmadik esélyt pedig még szökőévente sem ad a szolnoki védelem. 1: 14-gyel a negyed vége előtt- több pontatlanul befejezett Dózsa-támadás után- időt kér Szűcs Levente, de az eligazítást követő BVSC-támadás kimaradt, jóllehet még egy emberelőnyt is ki tudtak harcolni a kéksapkások. 0:36-nál pedig Cseh Sándor látta elérkezettnek az időt egy röpgyűlés megtartásának. Aminek az lett a hozadéka, hogy Zalánki Gergő- arcán a húsvéti locsolók ártatlanságával- Györke Zsolt feje fölött vágta a labdát a kapuba.

Másfél percnyi fel-leúszkálás után Milan Alekszics került tempóelőnybe. Majd benézett középre. Ám ahelyett, hogy középre passzolt volna, egy laza csuklóborítással szétlőtte a kaput. 5-1. Majd Zalánki Gergő is bejelentkezett a „ki tud váratlan helyzetből gólt lőni” verseny városi döntőjébe. Török Béla hozott a vendégeknek újabb emberelőnyt- Prlainovics volt a szabályok adta kereteken túl is határozott. A fórt pedig annak kiharcolója varrta be. 6-2. Kisvártatva mi kerültünk előnybe, de Bátori pattintott lövése fölé ment. Ha támadásban néha bele-bele is hibáztunk, a védekezésünkben nagyítóval kellett hibát keresni. Cseh Sándor viszont biztosan fellelt ilyesmit szabad szemmel is. Aki még a mérkőzés előtt arról beszélt: nem szabad szem elől téveszteni azt, hogy ez a meccs csak néhány nappal előzi meg az FTC elleni Európai Szuperkupa-döntőt. Így egyfajta felkészülés ez is.

Harminchat másodpercig kellett várni a második félidő első góljára. Egy kapufáról visszapattanó labda két- három szolnoki kézen még átment, majd Aaron Younger jóvoltából a jobb alsó sarokban kötött ki. Lejárt a BVSC támadóideje, a visszacsapás során Milan Alekszics keveredett le a bal szélre, de onnan is képes volt kicikkcakkozni a hosszú kapufa belső éle mögötti területet. Ezt követően viszont meginogtunk, egy támadóhiba után Sugár Péter lőtt a rövid fölsőbe. A „közte hat” állapotát egy emberelőnyös Prlainovics-gól állította vissza. De nem maradt sokáig ez a differencia, mert Kovács Péter centerből szerzett szép találatot. De hogy a külcsínre is adjunk: szépen passzolták szét a védőket a hazaiak, és amikor már a sokadik passz után megnyílt a fal, Younger lőtte be újfent a magáét. Pásztor Mátyás addig- addig kellemetlenkedett a kapunk előtt, amíg két védővel a nyakán is eredményes tudott lenni. Cseh Sándor baritonja ekkor remegtette meg először a feszített víztükröt, de talán még az Aréna üvegtábláit is. Emberelőny- időkérés- Milos Csuk gól- ennyi történt három perccel a harmadik negyed vége előtt. Majd kettős emberhátrányba kerültünk- Fülöp Bence és Zalánki Gergő volt a kiküldött. Csapó Miklós pedig a gólszerző. A dupla hátrányt nehezményező Cseh Sándor pedig sárga lapot kapott. Kis Gábor a japán Sinkanzen pontosságával hozta az ötméterest, ám a büntetőből nem lett igazi büntetés, Bátori lövését kikapta Györke Zsolt. Jansik Dávid lórúgás-erősségű lövésénél viszont esélytelenné vált. Igaz, ekkor a BVSC volt emberhátrányban, Szűcs Levente pedig ugyancsak rosszalló megjegyzést tehetett az ítéletre, hiszen ő is „kártyatulajdonos” lett.

Csapó Miklós dühödt, de módfelett pontos lövésével lett 12-7 az állás a negyedik negyed második percének közepén. A BVSC-t „melós” csapatként szokás jellemezni, de erre egy igazán látványos, technikailag tökéletesen kivitelezett góllal nyújtott be „cáfolati kérelmet” a csapat. Pásztor Adta fel a labdát Czigány Károlynak, aki csak belesimított egyet. Éppen eleget ahhoz, hogy gól legyen belőle. Eladtuk a labdát és Mátyok Norbert egy megúszás után kilóbálta a sámlit Nagy Viktor alól. 12-9, három gólt kaptunk zsinórban! Hangay Zoli akciógóllal tette megnyugtatóbbá az előnyt, majd Jansik Dávid kosarasoktól látható módon sapkázta le Pásztort a lövés pillanatában. negyven másodperc volt hátra, amikor hátrányba kerültünk, Szűcs Levente időt is kért, de Pásztor középre tartó, egyébként masszív lövését nagy Viktor védte, majd biztos, ami biztos, még egy labda elakadt benne. Az utolsó negyedet ezzel együtt is a BVSC nyerte, ezért kár.

November negyedikén a felújított Komjádi Uszodában a BL-győztes Szolnoki Dózsa és az Euro Kupa-győztes Ferencváros játszik az Európai Szuperkupa döntőjében. De nehogy abból induljunk ki, hogy hétvégén a Fradi 13-3-ra verte a BVSC-t…