Idegtépő

Posted on 2018 április 25.

Idegtépő

Négy napon belül másodszor találkozott egymással a két BL- negyeddöntős csapat. A tét pedig a bajnoki döntő, amelyhez egyik csapatnak kétszer kell legyőznie a másikat.

SZOLNOKI DÓZSA- ZF EGER 3-3  (0-0, 1-0, 1-1, 1-2) ötméteresekkel: 13-14

Szolnok: Nagy V.- Zalánki 1, Gocics, Prlainovics 2, Mezei, Jansik, Bátori. Csere: Csuk, Younger, Alekszics, Kis G. Hangay, Fülöp Vezetőedző: Cseh Sándor

Eger: Mitrovics- Rasovics 1, Hosnyánszky, Kovács G. 1, Csucskovics 1, Vlachopoulos, Bedő. Csere: Decker Á., Hárai, Lőrincz, Avramovics, Angyal, Erdélyi, Vezetőedző: Dabrowski Norbert

A tétnek megfelelő akarással, iramban és keménységgel kezdődött a mérkőzés, amelyre a még mindig kézsérüléssel kínlódó Hárait is benevezte Dabrowski Norbert. Hiába, az a pólós, aki egy magyar bajnoki elődöntőn nem tud játszani, az nagy valószínűséggel halott. Látszott, hogy ez a két csapat sokadik meccse a szezonban, hiszen mindenki a mindennél is többet tud az ellenfeléről. Braniszlav Mitrovics és Nagy Viktor személyében a világ top 5 kapusa közül kettő is volt a vízben. Ráadásul mindkettejük előtt megacélozott védelem dolgozott, így ha valaki „véletlenül” el is jutott lövésig, és ez a lövés még el is ért a kapuig, akkor biztos, hogy egy világnagyság állította meg a sárga gömböt.

Majdnem elértünk a második negyed feléig, amikor Cseh Sándor kért időt (az első nyolc percben mindkét edző megtartotta a maga eligazítását, ám minden esetben a védők nyertek, gól nem született). Younger gyanúsan tiszta helyzetből eresztette el a labdát, éppen a vinklit lőtte szét. Már a negyed utolsó percében jártunk, amikor Prlainovics vette észre, hogy a meccs folyamán először lassan és rosszul rendeződik vissza az Eger és ezt a lövést már Mitrovics sem foghatta. 1-0. 15 perc 14 másodperc tiszta játékidő kellett az első gólhoz, csak hogy a védekezések keménységét minősítsük. Felőlünk akár már itt vége lehetett volna a meccsnek, csak hát ugye a szabályok…

A harmadik negyedben is mi támadhattunk először, nem sokáig, ugyanis kontrát kaptunk, majd rögvest hátrányba is kerültünk, Rasovics pedig nem kegyelmezett akkor, amikor már éppen kiegészültünk. 1-1. Egy- egy kontra mindkét oldalon, majd Zalánki vágta be a labdát Mitrovics feje fölé, szörnyű nagy löket volt. 2-1. Nagy Viktor rázhatta az öklét sokadig védése után- ahány nagy fogása volt ma, attól lehetett tartani, hogy ínhüvelygyulladása lesz. Kis Gáborról kiállították országos cimboráját, Hosnyánszkyt, időt kértünk, a plusz kettőért támadhattunk, de Mitrovics sem ma jött le a falvédőről, ezt a lövést is fogta. Szikrázott a víz, az edzők vérnyomása az egekben járt, a nézők a körmüket rágták. Igazi bajnoki elődöntő.

Rendhagyó módon a negyedik negyed előtt is volt egy „Hajrá, Szolnok!” kiáltása a csapatnak, talán ez adhatja meg a plusz erőt. Merthogy itt emberfeletti (pólósfeletti) meló szükségeltetik a győzelemhez. A játékvezetőkön is erőt vett a mentális fáradás, ez pedig tovább fűtötte az amúgy sem langymeleg kedélyeket. 3:49 volt hátra a negyedik negyedből, amikor előnyt kapott az Eger és Kovács be is lőtte. 2-2. Nem jutottunk lövésig, az Eger viszont újra fórban támadott. A nagyvonalúan megítélt előnyből leadott lövést viszont Nagy Viktor védte. Kettő perc volt hátra. Most mi voltunk eggyel többen a vízben. És Prlainovicsban nem dolgozott se a teke, se a tória, e kettő nélkül pattintott a kapuba. 3-2. 1:10 volt a végéig, nálunk a labda. A nyugalom megzavarására alkalmas hetven másodperc várható- nem mintha az addig eltelt idő olyan nyugtató lett volna. Természetesen kontrát ítélnek. Az Eger emberelőnyt kap ugyanazért, amiért mi benyeltük a kontrát. Nagy Viktor megint káprázatosat véd, a kipattanót Csucskovics küldi be.  3-3. Kettő másodperccel a vége előtt gólt lövünk, de nem adják meg, mondván a középkezdésnél nem volt passz, így Zalánki gólját törölték.