Magyar English
A világ legjobb vízilabda csapata 2017-ben a Szolnok-KÖZGÉP csapata! Gratulálunk!!!Bent vagyunk a döntőben!A Bajnok Csapat köszöntése!2016 / 17 Magyar Bajnoka: Szolnoki Dózsa-Közgép, Gratulálunk!Szolnoki Dózsa-Közgép – ZF-Eger (9-6) - bajnoki döntő 2. mérkőzésSzolnoki Dózsa-Közgép–A-Híd-OSC-Újbuda (10-8)2017-ben ismét döntőt játszunk!Szuperkupa 2016, Szolnok - Eger (14-9)Megvan az ötödik kupagyőzelmünk!Vízilabda edzőtábor lehetőség a Szolnoki Vízilabda Arénában
Legfrissebb
2017-07-26 00:00:00
A görögökkel folytatjuk az elődöntőben

A magyar férfi válogatott kiváló játékkal, nagyon magabiztos győzelemmel jutott be a vizes vb pólótornájának elődöntőjébe: Märcz Tamás csapata 14-5-re győzte le Oroszországot. A négy között Görögország vár a házigazda magyar csapatra.

2017-07-25 00:00:00
Sűrű Konrád hajszállnyira a dobogótól

Úszócsapatunk, a Szolnoki Dózsa-Közgép soraiból Pádár Luca (2005-ös születésű), Mézes Kinga (2005), Dian Dorina (2005) és  Mátray Medárd (2003) kvalifikálta magát a a gyermek korcsoport országos bajnokságára, amelynek Kecskemét adott otthont..

2017-07-22 00:00:00
Kedden már a negyeddöntőben folytatjuk

Férfi válogatottunk hozta a kötelezőt Franciaország ellen a B-csoport 3. fordulójában, 13-7-es győzelmével megszerezte a két pontot, és mivel a záró mérkőzésen az olaszok „csak” nyolc góllal győzték le Ausztráliát, a mieink nyerték meg a csoportot – azaz közvetlenül a negyeddöntőbe jutottak.

2017-07-21 00:00:00
Döntetlen csoportrangadón

Válogatottunk 9-9-es döntetlent játszott Olaszországgal a vizes világbajnokság férfi pólótornájának rangadóján, a B-csoport 2. fordulójában.

2017-07-18 00:00:00
Varázslatos kezdés a vb-n

Märcz Tamás szövetségi kapitány csapata is megkezdte a szereplést a budapesti világbajnokságon: a torna első fordulójában Ausztráliát 13–3-ra verte meg a magyar válogatott. A születésnapját ma ünneplő szakvezető szebben nem is indíthatta volna a vb-t hazai pályán. Folytatás szerdán este az olasz csapat ellen.

Tabella
vissza

2017-07-10
Hibátlan főpróbát tartott válogatottunk
megosztom a facebook-n

Ahogy az világbajnokságra készülő válogatottól elvárható a magyar csapat három sima győzelemmel tudta le a hétvégi BENU-kupát. Jóllehet, az egy hét múlva kezdődő vb-n a kanadai, a német és a román válogatottnál is komolyabb ellenfelei lesznek a csapatban.

A világbajnoki selejtezősorozat igazságtalanságai közé tartozik, hogy - köszönhetően a kisebb amerikai konkurenciának - Kanada ott lehet a budapesti világbajnokságon, addig az európai csapatokkal selejtezni kénytelen Németország és Románia nem. A BVSC-uszodában így csak két csapat számára volt világbajnoki főpróba a BENU-kupa.  A torna nyitónapján a magyar válogatott 17-4-re győzte le Kanadát.

- Körülbelül erre számítottam, elégedettek lehetünk ezzel az eredménnyel- értékelte, de nem értékelte túl az észak-amerikaiak elleni győzelmet Nagy Viktor. - Sajnálom, hogy nem tanúsítottak nagyobb ellenállást, de annak meg örülök, hogy szerintem jó játékkal tudtunk nyerni a mai találkozón.

A német válogatott sokáig jól tartotta a mieink tempóját, ám az utolsó negyedet 6-1-re nyerte Magyarország, ezzel pedig 15-9-re a kupa második mérkőzését is.

- Jól kezdtük a meccset, aztán kihagytunk egy pár helyzetet, a németek pedig mindig találtak egy pár gólt, amivel fel tudtak zárkózni  -  nyilatkozta az első világbajnokságára készülő szolnoki center, Mezei Tamás.  - Nekem is volt két helyzetem, amivel a későbbiek folyamán jobban kell sáfárkodnom.

A vasárnapi ebéd mellé szolgálták fel a Magyarország- Románia meccset. Amelyen „németes” végeredmény született, ám a szombattal ellentétben most a harmadik negyedben robbantott a magyar csapat, azt a nyolc percet 7-1-re nyerte.

- Mindig az a cél, hogy sok gólt lőjünk, és az, hogy keveset kapjunk. Most a kevés gól, az talán annyira nem sikerült, kaptunk buta gólokat, de szerencsére elöl hoztuk, amit kell- vélekedett az immár szolnoki játékosként vb-kerettag Zalánki Gergő.

A férfi válogatott jövő hétfőn, Ausztrália ellen kezdi a világbajnokságot. Az ausztrál csapat tagja a Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP-pel klubszinten idén mindent megnyerő Aaron Younger. Két nappal később rendezik az olaszok elleni csoportrangadót, majd újabb két nap múlva Franciaország az ellenfél. A galloknál is lesz egy ismerős, Ugo Crousillat a szezon végeztével Szolnokról igazolt vissza hazájába. A tizenhat férficsapatot négy négycsapatos csoportba sorolták, érdekesség, hogy a miénk az egyetlen, amelynek mindegyik tagja ott volt a riói olimpián. A csoportgyőztesek egyből a legjobb nyolc közé jutnak, míg a csoport másodikak a csoport harmadikakkal kénytelenek plusz egy mérkőzést játszani a negyeddöntőért.

BL - versenynaptár

A magyar bajnoki címvédő szolnoki csapat 10-5-re legyőzte, a horvát Jug Dubrovnik együttesét, és ezzel megnyerte a Bajnokok Ligáját.