Fő támogatóink:
Kiemelt támogatóink:

Kitett magáért csapatunk Vásárhelyen

Posted on 2017 december 20.

Hódmezővásárhelyen rendezték a Hód Kupa elnevezésű nemzetközi úszóversenyt, ahol 35 klub, köztük a Szolnoki Dózsa gyerekei is rajtkőre léptek.

– Nem is tudom, hogy hol kezdjem – mondta Szekeres Szilvia, csapatunk vezetőedzője. – Annyira örültem a csapat teljesítményének, hogy hirtelen mindenkit ki szeretnék emelni remek teljesítményéért. Az első napon dúsított létszámmal indultunk, hiszen a 7-8-9 évesek is erősítették az együttest. Egyéni csúcsokat javítottak, jelvényes szintidőkkel indítottak a kicsik. Volt, aki csupán pár századdal maradt el az ob-szintidőtől.

Csapatunk eredményei: Nagy Zsombor (9 éves) 50 m pillangón a 7., Eszes Dorka (9 éves) 50 m pillangón a 9., 50 m háton a 8., 50 m mellen pedig a 9. helyet szerezte meg. Veress Balázs (9 éves) 50 m mellen 5. helyezett lett, ezért oklevelet kapott. A legkisebbek közül Rácz Olga (7 éves) megnyerte az 50 m gyorsot és mellet is. Sőt 50 m háton és pillangóban egyaránt ezüstérmet szerzett, mindezekért korosztálya legeredményesebb versenyzőjének járó címet is megkapta.

Bíró Julianna (10 éves) 200 m vegyesen az 5., 200 m gyorson a 6., 200 m háton az 5., 100 m gyorson a 6., míg 100 m háton a 4. helyen végzett, mindezekért oklevelet kapott. Pádár Luca (12 éves) most is remekelt, 200 m vegyesen a 2., 200 m gyorson az 5., 100 m pillén a 2., míg 100 m gyorson az első helyen ért célba.

Mellettük Hegyi Nóra Lili (10 éves) 200 m vegyesen 3. lett, ob szintidőt úszva,200 m gyorson 2. helyezett lett szintén
teljesítve a szintidőt, 100 m háton pedig ezüstérmet szerzett, 100 m gyorson pedig elkönyvelhette a negyedik helyet. Simon Botond (12 éves) 200 m háton 2. lett, és további számaiban is egyéni csúcsot úszott ezzel ő is ott lehet a 2018-as országos bajnokságon. Szabó Márton (11 éves) 100 m pillangón egyéni csúcsot úszott, sajnos pár század másodperc hiányzott számára az ob-szint idejéhez.

Sűrű Konrád (12 éves) 200 m vegyesen győzött, 400 m gyorson pedig a 9. helyen ért célba. Sajnos elkapott egy vírust, ezért másnap nem tudott úszni. Állítjuk, hogy elúszott számára még egy aranyérem.

Nem feledve a többieket Mátray Medárd (14 éves) minden versenyszámában egyéni csúcsot repesztett. Sőt 100 m, 200 m és 400 m gyorson egyaránt kvalifikálta magát az országos bajnokságra. Az utóbbi távon a 8. helyen végzett.

Kalcsu György Zsombor (15 éves) 100 m mellen mondhatni hibátlan úszással 9. lett, méghozzá új egyéni csúccsal. Emellett 200 m vegyesen, 200 m mellen, 100 m mellen és 100 m pillangón is ob-szintidőt úszott.

– Hamarosan kezdődik a karácsonyi pihenő időszak. Persze azért edzések lesznek, mert januárban újabb fontos versenyek vár ránk – mondta a vezetőedző.