Mire megy a holland bajnok?

Posted on 2017 december 19.

Az ötödik játéknapot rendezik szerdán a vízilabda Bajnokok Ligájában. A címvédő Szolnoki Dózsa a tizenhatszoros holland bajnok Alphen otthonában szerepel. A száztízezres város a németalföldi úszás egyik központja, vízilabdában azonban nincs ott az élmezőnyben. Hollandiában amúgy is a női szakág erősebb, mindenesetre ismertebb, mint a férfi. A két válogatott alig egy hete játszott a Világligában. A magyar csapat 13-6-ra, tehát magabiztosan nyert, ám a félidőben csak 5-4 volt az állás. Viszont a szolnokiaknak ennél távolabbi emlékei is lehetnek a holland férfi vízilabdázásról, hiszen még hét évvel ezelőtt egy Willem Wouter Gerritse nevű fiatalember játszott a csapatban. Az Alphen Hollandia tizenhatszoros bajnoka, huszonegyszeres kupagyőztese, e címekre méltán büszkék is. A most zajló bajnokságban a harmadik helyen áll a csapat.

A négy délszláv mellett egy olasz-, Nagy László Balázs személyében egy magyar légiósuk is van. Mindenesetre eddigi meccseik alapján a Bajnokok Ligája még nem az ő terepük. A Reccotól 19-1-re kaptak ki Olaszországban, a Herceg Novitól pedig 14-7-re hazai pályán. Majd jött az eddigi legszorosabb meccsük, a Sabadelltől csak 12-10 arányban kaptak ki idegenben. A Spandau viszont 17-5-re győzte le őket hazai pályán. A szerda este fél kilenckor kezdődő Alphen- Szolnoki Dózsa BL-mérkőzés december 25-én közvetíti az Olaj TV.