Nyolc szolnoki gól a németek ellen

Posted on 2018 október 25.

Biztosan győzte le Németországot a magyar válogatott a Szolnokon rendezett Európa Kupa/világliga- selejtezőn. Bár a válogatottba visszatérő Varga Dénes és Hárai Balázs játékét fokozott várakozás előzte meg, a minden szempontból hazai pályán játszó szolnoki pólósok is igencsak kitettek magukért.

Magyarország-Németország 17:9 (3:1, 5:2, 4:2, 5:4)
Gólszerzők: Jansik D., Bátori 3-3, Zalánki, Varga Dénes, Hárai 2-2,  Jansik Sz., Manhercz K. , Vámos, Német T., Kovács ill. Strelekij, Stamm, Reibel 2-2, Eidner, Jüngling, Schulz

Jansik Dávid az ötvenedik-, Bátori Bence a századik-, míg Nagy VIktor kétszázadik mérkőzését játszotta a válogatottban.

Ahogy illik, Varga Dénes tette be centerbe a labdát, majd Hárai Balázs forgatta be bekkjét, aki csak büntetőt érően tudta megállítani. Az ötméterest− természetesen− Varga Dénes lőtte− természetesen− a kapuba. A második negyedben megsorozta ellenfelét a magyar csapat, amely nyolc góllal, 12-4-re vezetett, ám ezt követően az akkor már Kardos Gergő által védett kaput egyre többször bevették a németek.  A legkevésbé sem a Dózsa kapusa tehető ezért felelőssé. A tuti előny miatt csökkent a koncentrációnk hátul, így a Világkupa legjobb kapusának választott „Pipi” nagyon gyakran kiszolgáltatott helyzetbe került. A három szolnoki mezőnyjátékos− Jansik Dávid, Bátori Bence és Zalánki Gergő− csak eggyel lőtt kevesebb gólt, mint a német válogatott. A mérkőzést Nagy Viktor kezdte a kapuban, Kardos Gergő a negyedik negyedre kapott lehetőséget. A Dózsa játékosai támadásban és védekezésben is igen sokkal hozzájárultak a magabiztos győzelemhez.

A magyar válogatott legközelebb november 13-án, Oroszországban játszik Európa Kupa/ világliga- selejtezőt.