Úszóink az élmezőnyben

Posted on 2017 október 18.

Hódmezővásárhelyen, a rövidpályás Hód-kupán a szolnoki fiatalok is kitettek magukért. A felnőttek között az olimpiai és világbajnok Hosszú Katinka is indult a rangos viadalon.
– Érdeklődéssel vártam, hogy milyen eredményeket érünk el a versenyen – nyilatkozta honlapunknak Szekeres Szilvia, a Szolnoki Dózsa vezetőedzője. – Tudniillik még sosem vettünk részt rövidpályás megméretésen. A csapat véleménye is eltérő volt. Egyeseknek nagyon tetszett, mert úgy tűnt, rövidebb a táv, jobban fekszik nekik. Mások a sok fordulóra panaszkodtak. A végeredményt és magát a versenyt látva számomra nagyon tanulságos volt. Sajnos a csapaton belüli betegségek és az iskolai elfoglaltságok is befolyásolták az eredményeket.
Szekeres Szilvia elmondta, hogy soraikból kiemelkedően teljesített Pádár Luca (12 esztendős, képünkön), aki hat versenyszámból 4 aranyat és 2 ezüstöt nyert. Az aranyérmeket 100 m gyorson (1:03,10), 100 m vegyesen (1:12,70), 50 m mellen (37,06) és 50 m gyorson (29,33), az ezüstöket 50 m pillangón (32,12) és 100 m pillangón (1.10,83) nyerte. A 10 éves korosztályból remekelt Hegyi Nóra Lili, aki 5. és 6., míg Bíró Julianna 5. és 7. helyezéseket szerzett. A 12 évesek közül Mézes Kinga és Simon Botond végzett még a mezőny első harmadában. Kinga 50 m gyorson a 6., Botond 200 m mellen és 100 m háton is 8. lett. A 13 évesek között Volter Réka az 50 méteres hátúszásban a 12. helyen ért célba. A 15 évesek és annál idősebbek között Kalcsu György Zsombor az 50 méteres mellúszásban a 14., míg Gál Bence 50 m gyorson a 13. helyen zárt. A 11 éveseknél Szűcs Zille mellúszása volt a legjobb, amelyben 50 méteren a 17. legjobb időt produkálta. Továbbá Szabó Márton és Ács Ádám 100 m pillangón a 21., illetve a 23. helyen végzett. A lényeg, hogy egyik szolnoki úszópalánta sem okozott csalódást a népes és erős mezőnyben.