Győzedelmes felsőház-nyitány

Posted on 2018 február 24.

A Szolnoki Dózsa és a Honvéd nyitotta a felsőházi középszakaszt. A címvédő ugyan még mindig messze van korábbi- és leendő!!!- önmagától, de biztosan nyerte meg a meccset.

A Vízilabda Arénát jó negyedig megtöltő szurkolók természetesen kitüntető tapssal köszöntötték Decker Attilát, a korábbi Dózsa-kapus kiválóan védett egykori csapata ellen, Vad Lajos, a Honvéd vezetőedzője szerint jelentősen rajta múlt, hogy nem lett nagyobb arányú a győzelem.

Szolnoki Dózsa–RacioNet-Honvéd 14–7 (5–1, 2–2, 6–1, 1–3)

Gólszerzők: Alekszics 4, Csuk 3, Bátori, Jansik, Zalánki, Fülöp, Younger, Gocic, Prlainovics 1-1, illetve Gyárfás 2, Kiss Bálint, Simon Roland, Illés, Vad, Hertzka 1-1

Langyosan kezdett a Dózsa, ennek is tudható be, hogy a Honvéd szerezte a mérkőzés első gólját. Miután egyből nem jött válasz, Cseh Sándor vezetőedző a harmadik pontatlanul befejezett támadás után időt kért. Az osztályfőnöki óra nem volt túl hangos, mégis felpaprikázhatta a fiúkat, hiszen meglehetősen hamar 5-1-re fordítottak.

Alekszics igen hatékonyan támadta a kaput, védekezésben pedig Jansik Dávid tette oda magát átlag feletti szinten. A játékvezetők teret hagytak a keménységnek- Mezei Tamás fején többször is megigazították a sapkát a honvédos bekkek- de egyáltalán nem volt durva a mérkőzés. Ám a visszaúszás közbeni szabálytalanságokat következetesen torolta meg Csanádi Zsolt és Bereczki Miklós is. A harmadik negyedben jött ki a két csapat üzemi sebessége közti különbség, akkor nyílt ki az olló igazán. A negyedik negyedben viszont zsinórban három gólt lőtt a Honvéd, az utolsó találatot azonban Bátori Bence jegyezte.

A felsőházi középszakasz második fordulóját március harmadikán rendezik, akkor az OSC lesz a Szolnoki Dózsa ellenfele. Ám a Honvéd és az OSC egy Bajnokok Ligája-meccset fog össze szendviccsé, a hónap utolsó napján a Jadran Herceg Novi érkezik Szolnokra.