Most az Egernek ment jobban

Posted on 2018 január 25.

Hazai pályán szenvedett vereséget a Szolnoki Dózsa is. A Bajnokok Ligája hetedik fordulójában az Eger bírta jobban a meccs végét.

Természetesen telt ház és természetesen nagyon sok és nagyon hangos egri szurkoló fogadta a BL magyar rangadójára érkező csapatokat. Akik igazán komoly minőségű pólót kaptak a pénzükért. A héten betegeskedő Nagy Viktort Kardos Gergely helyettesítette, méghozzá igazán jól. Az első félidőben támadásban brillíroztak a csapatok, kétszer nyolc perc alatt a két csapat eddigi mérkőzéseihez képest szokatlanul sok gól esett. Hogy emiatt a vezetőedzők pulzusa az egészségügyi határértéket többszörösen is átlépte- ez a szakma velejárója. A nagyszünetben célba érhettek a szakvezetői instrukciók, hiszen megacélozta védekezését mindkét csapat, azaz hirtelen kiürült a fegyverraktár. Az Eger vért ivott a negyedik nyolc percre, rendkívüli elszántsággal tette a dolgát valamennyi kéksapkás. Ekkor már jobbára mi futottunk- úsztunk- az eredmény után. Egyetlen alkalmat leszámítva mindig sikerült egyenlíteni. Angyal tizennégy másodperccel a vége előtt húzta a labdát az ekkor már Nagy Viktor által őrzött kapura, a hátralévő idő pedig már nem volt elég az egyenlítéshez.

SZOLNOKI DÓZSA–ZF EGER 10–11 (3–3, 4–3, 1–1, 2–4)

Játékvezetők:  Sztavridisz (görög), Naumov (orosz)
SZOLNOK: Kardos – Bátori 2, Prlainovics 1, Jansik D., Mezei, ZALÁNKI 3, Gocics. Csere: Nagy V. (kapus), M. Alekszics, YOUNGER 3, Milos Csuk 1, Kis G., Fülöp B. Edző: Cseh Sándor
EGER: B. Mitrovics – Vlahopulosz, Lőrincz B. 1, Csucskovics 1, Hárai 1, HOSNYÁNSZKY 2, RASOVICS 3. Csere: ANGYAL 3, Avramovics, Decker Á., Kovács Gergő, Bedő. Edző: Dabrowski Norbert

A B- csoport további eredményei: Spandau 04 Berlin (német)–Pro Recco (olasz) 9–10 , AZC Alphen (holland)–Steaua Bucuresti (román) 4–15, CN Sabadell (spanyol)–Jadran Hercegnovi (montenegrói) 8–10