Nem túl jó főpróba

Posted on 2019 február 24.

Sokkoló első félidő után magához tért ugyan a Szolnoki Dózsa Debrecenben, de nyerni nem tudott.

Ha igaz a színházi babona,− és miért ne lenne az?− akkor sikeresnek ígérkezik a premier. A premier esetünkben a szerdai, Hannoverben játszandó Bajnokok Ligája-mérkőzés. A debreceni, alapszakasz-záró meccs− maradjunk lényünkhöz illően visszafogottak− nem sikerült.

Olyannyira nem, hogy leforrázott minket az első kétszer nyolc perc. Zalánki Gergő továbbra sem volt bevethető− hiányában Bukta Szilárd ugrott be a négyes számú sapka alá, Kardos Gergő sem szállhatott vízre, őt Sényei Bálint pótolta.

Debrecen-Szolnok 10:8 (3:1, 4:0, 2:4, 1:3)
Gólszerzők:
Dőry, Fekete G. 3-3, Macsi P., Kovács Gábor, Gyurik, Vidovics, ill. Prlainovics 4, Bátori, Jansik D., Alekszics, V. Rasovics

Pontatlanok voltunk támadásban− összesen harmincnégyszer vettük tűz alá a debreceni kaput! Gyakorta összecsuklott a védekezésünk, kihagytunk két ötméterest. A Debrecen a 10−8-as győzelemmel bebiztosította részvételét a felsőházi középszakaszban, nekünk pedig gyakorlatilag már tét nélküli volt a meccs, hiszen a második helynél sem előrébb, sem pedig hátrébb nem végezhettünk.

7−1-re vezetett a második nyolc perc után a Debrecen, ez azért a legfinomabb megfogalmazás alapján sem volt előzetesen a „benne van a pakliban”- kategóriájába. A második negyedben gyakorlatilag elsüllyedtünk a debreceni uszoda medencéjében, hiszen négy gólt kaptunk, feleletet egyre sem adtunk. Nem állt jól a szénánk, az életkedvünk sem nyaldosta a Holdat…

A harmadik negyedben már beszállt Milan Alekszics is, 8−1 után minden lépcsőfokot megrágva felkínlódtuk magunkat 9−7-ig. Ekkor még majd’ öt perc volt a meccsből, vagyis akár még lehetett is volna időnk a fordításra is. De a szombati este forgatókönyve úgy volt megírva, hogy ez ne következhessen be. Nem is jött a fordulat.

Vereséggel zárta az alapszakaszt a Szolnoki Dózsa, a felsőházi középszakasz már szombaton kezdődik. Addig azonban szerdán lesz egy konkrétan bitang nehéznek valószínűsíthető BL-meccs Hannoverben. Na, ott aztán nem lehetséges debreceni üzemmódban játszani.