Kiemelt támogatóink:

Vasas: pipa

Posted on 2018 február 01.

Vasas: pipa

Még az elvárhatónál is magabiztosabban győzte le a Vasast a Szolnoki Dózsa az OB I szerdai játéknapján. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Fülöp Bence lett, aki négy gólt lőtt. De érdemes megemelni a kalapot- vízilabda sapkát- Kardos Gergely teljesítménye előtt is, hiszen 83%-os hatékonysággal védte a kaput. Mint minden extra kapusteljesítményhez, ehhez is elengedhetetlenül fontos volt, hogy a védelem jobban szűrte a Vasa támadásait, mint a pólya a forrat tejet. Az első két negyedben a vendégek mindössze tizenkét alkalommal tudtak egyáltalán kapura lőni. A Dózsa 9-0-ra hozta az első félidőt. A sportág diadalainak hegyeiről már lefelé bandukoló Steinmetz Ádám doktor természetesen egyike volt a három Vasas-gólszerzőnek, de például a korábban Szolnokon pólózó Marnitz Gergő hat lövése közül egy sem talált kapuba.

Szolnok-Vasas 20:3 (4:0, 5:0, 6:2, 5:1)

Gólszerzők: Fülöp B. 4, Jansik D., Hangay Z., Mezei, Younger 3-3, Zalánki 2, Kis G., Prlainovics, ill. Bencz, Burián, Steinmetz Á.