Az OB I. középszakaszának negyedik fordulójában a csapatunk a Semmelweis OSC vendége lesz szombaton 20 órától a budapesti Nyéki uszodában.
Az OSC csapata a hetedik helyen zárt az egykörös 13. fordulóból álló alapszakaszban. A középszakaszban pedig a hatodik pozícióból várják a folytatást. Legutóbb fordulóban hazai medencében 12–11-re kikaptak a Vasastól, előtte azonban nem kis meglepetésre idegenben 13–10-re legyőzték a BVSC. Amiről még nem beszéltünk a középszakasz rajtján 15–13-as vereséget szenvedtek a Honvéd Kőér utcai uszodájában. Mindezek azt is mutatják, hogy jó formában várja Tóth László vezetőedző csapata a szombati Szolnok elleni összecsapást.
A felek tavaly november 8-án a Tiszaligetben találkoztak, ahol a szolnokiak 12–6-os győzelmet arattak, végül az ötödik helyen zárták az alapszakaszt. A középkörben a Dózsa előbb legyőzte a Vasast, majd az Egert, legvégül a Szegedet, de csak büntetőkkel, így egy pontot elveszítettek. Ezért is lesz fontos Kovács Gergőék számára az OSC-vel szembeni összecsapás.
- Azt az őszi OSC elleni mérkőzést nem szabad alapul venni, a szombati egy teljesen más meccs lesz a Nyéki Imre uszodában – mondta lapunknak Hangay Zoltán, a szolnoki gárda vezető edzője. – Azóta sokat javult a fővárosiak játéka, a középszakaszra pedig jó formába lendültek, legyőzték a BVSC-t, a Honvéddal és a Vasassal pedig egyaránt szoros mérkőzést vívtak. Egyértelmű, hogy a javulni kell a játékunknak, ha nyerni akarunk az otthonukban. Legutóbb a Szeged ellen mutatott játékunk kevés lesz az OSC ellen. Ha az edzéseken begyakorolt játékunkat a tétmeccseken is betudjuk mutatni, akkor lesz esélyünk jó eredményeket elérni. Ezen a szinten már nincs könnyű vetélytárs, a középszakaszban minden meccs rangadónak számít, úgyis kell hozzáállnunk – hangsúlyozta a szakember.
További párosítások. Szombat: Szeged–Eger, 16.00, FTC–Vasas, 19.00. A Bp. Honvéd–BVSC mérkőzést április 22-én rendezik.
A felsőház állása: 1. FTC 48 pont, 2. Bp. Honvéd 41, 3. BVSC 37, 4. Vasas 33, 5. Szolnoki Dózsa 32, 6. OSC 24, 7. Szeged 24, 8. Eger 17 pont.
Forrás: szoljon.hu
Fotó: Kiss János/szoljon.hu








