Biztos továbbjutás Siracusában

Posted on 2022 október 16.

A 2021. tavaszán Eurokupa-győztes csapatunk, a Szolnoki Dózsa a B csoportban az olaszországi Siracusában csobbant medencébe. A mieink a szerb Partizan Beograd, az olasz Ortigia, a francia Pays D’ Aix Natation és a görög NC Hidraikosz társágában harcoltak majd a továbbjutást jelentő első négy hely valamelyikért.

Nem sikerült a rajt a Dózsa számára, amelyik 10–8-ra kikapott a szerb Partizan Beogradtól.  A folytatásban a francia Pays D’ Aix Natation együttese volt a mienk ellenfele siracusai nyitott uszodában. Szeghalmi Zsomborék semmit sem bíztak a véletlenre, az első negyedben három góllal megléptek a francia csapattól. A folytatásban a gólerősen játszó Jansik Dávid vezéréletével magabiztosan, négy gól különbséggel győzték le vetélytársukat.

A szolnokiak harmadik mérkőzésén a rutinos, 43 éves kapus, Stefano Tempestivel vagy a korábban Debrecenből ismert montenegrói Stefan Vidoviccsal, illetve a magyar futballlkapitány Marco Rossi fiával, Simonéval felálló Ortigiával találkoztak. Az utóbbi játékos szerezte az Ortigia és a meccs első találatát. Az olaszok nagy lendülettel játszottak, a mieink is igyekeztek, de csak üldözték a hazaiakat. A záró negyedben 3–8-as állást követően felzárkóztak a szolnokiak, ám az egyenlítésre sem energiájuk, sem idejük nem maradt.

A vasárnap a nyeretlen görög Hidraikosz ellen zárta a tornát a szolnoki legénység. Szeghalmi Zsombor hamar felavatta a görög kaput, majd Schmölcz Norman növelte az övéi előnyét, Jól pörgött a Tisza-parti alakulat és 5–1-re megnyerte a nyitó negyedet. A továbbiakban a két japán légióssal felálló Hidraikosz némi lélegzetthez jutott, és felzárkózott 6–3-ra. Innentől viszont nagyon rákapcsolt a Dózsa, Józsa Ottó kapus jó védéseivel, kemény védekezésből kiindulva, gyors lefordulásokat követően, mutatós találatokkal egyre növelték előnyüket, és egy 100-s rohammal állva hagyták ellenfelüket, 163.

Ezzel a szolnoki csapat csoportharmadikként végzett az Ortiga és a Partizan mögött, megelőzve a Paix D’aix Natationt, valamint Hidraikoszt, és továbbjutott a selejtező második fordulójába, amit majd október utolsó hétvégjén rendeznek meg egy később kijelölendő helyszínen.

• Négy mérkőzést játszottunk zsinórban, mindegyiknek megvan a maga tanulsága – kezdte Hangay Zoltán, Dózsa vezetőedzője. – Összeségében elégedett vagyok a szereplésünkkel. Ne feledjük öt játékosunk most debütált nemzetközi színtéren. Sok munka vár még ránk, nem lehetek türelmetlen a csapattal, és a fiúknak is türelmesnek kell lenni önmagukkal szemben. Végre négy napig együtt voltunk, tudtuk élesíteni formánkat és persze a taktikánkat is. Hétfő este már edzésünk lesz, hiszen szerdán a KSI vendégei leszünk, szombaton pedig fogadjuk a BVSC-t. Mindkét meccsen a maximumot kell nyújtanunk a győzelemért – hangsúlyozta a szakember.

EREDMÉNYEK

Szolnoki DózsaPartizan Beograd 8–10 (41, 35, 01, 13)
Gólszerzők: Pásztor 3, Belényesi, Schmölcz, Ágh, Jansik D., Kovács G., ill. Gladovics 3, Trtovics, Szmiljevics 2-2, Paparics, Dimitrijevics.

Szolnoki Dózsa–Paix D’aix Natation 11–7 (3–0, 1–2, 4–2, 3–3)

Gólszerzők: Jansik D. 5, Szeghalmi 3, Pásztor 2, Kovács G., ill. T. Beteille 2, Bakircilar 2, L. Betteille, Dino, Rocchie.

Szolnoki Dózsa–CC Ortigia 9–11 (1–3, 2–4, 0–1, 6–3)

Gólszerzők: Jansik D. 2, Vismeg 2, Teleki 2, Schmölcz, Pásztor, Vámosi, ill. Ferrero 4, A. Condemi 2, Gorria 2, Giribaldi, F. Condemi, Rossi.

Szolnoki Dózsa– Hidraikosz 16–3 (5–1, 1–1, 4–1, 6–0)

Gólszerzők: Schmölcz 4, Vámosi 3, Szeghalmi 2, Jansik D. 2, Pásztor 2, Belényesi, Kovács G. Pető, ill. Blanisz, Suzuki, Rompopulosz.

Forrás: Szoljon.hu