Bravúros győzelem Herceg Noviban

Posted on 2019 október 19.

Csapatunk, a Szolnoki Dózsa 14–12-re nyert a montenegrói Jadran Herceg Novi otthonában a Bajnokok Ligája főtáblájának második fordulójában.

A pénteki mérkőzésnek úgy vághatott neki csapatunk, hogy otthon, a nyitófordulóban 13-10-re verte az orosz Szintyezs Kazany alakulatát, míg a montenegrói bajnok hazai medencében 12-7-es vereséget szenvedett a horvát Jug Dubrovniktól. A Jadran javítani szeretett volna, de ez nem sikerült neki, mert a magyar együttes az első félidő kiegyenlített játéka után a harmadik negyedben fokozatosan elhúzott (8-12) ellenfelétől, és elsősorban leghatékonyabb pólósának, az összességében négyszer is eredményes szerb Gavril Szuboticsnak a vezérletével győzött, két gólt megőrizve előnyéből.

Nagyon nehéz meccs volt fizikailag és mentálisan is az elejétől kezdve, persze tudtuk előre, hogy így lesz- mondta az nso-nak, vezetőedzőnk, Zsivko Gocics.- Mindkét csapat jól teljesített, látványos meccset játszottunk. A csapatomnak pláne jár a gratuláció, mert fontos pontokat viszünk haza.

A vendéglátok vezetőedzője, Petar Radanovics pedig azt mondta: – Nagyszerű vízilabda-show volt ez a legfontosabb. Persze szomorú vagyok, hogy a játékosaim nem tudták kihasználni a lehetőséget, és megnyerni a meccset, de a Szolnok klassziscsapat, nehéz ellene játszani. Relatíve elégedett vagyok a játékunkkal, remélem, legközelebb már eredményesek is leszünk.

Jadran Herceg Novi–SZOLNOKI DÓZSA 12–14 (3–4, 4–4, 1–4, 4–2)

Herceg Novi. V: Alexandrescu (román), Putnikovics (szerb)
JADRAN: Teszanovics – Cagalj 1, Vucsurevics 1, Obradovics 1, Banicsevics 1, Averka 1, Mijuszkovics. Csere: Gardaszevics 1, Radovics 3, Szpaics, Brkics 2, M. Petkovics 1. Edző: Petar Radanovics
SZOLNOK: Nagy V. – Bátori 2, Szubotics 4, V. Rasovics 1, D. Pijetlovics, Angyal 1, Jansik D. Csere: Dőry 2, D. Lazics 1, Várnai, Szatmári, Drasovics 3. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 11/7, ill. 10/7
Gól – kettős emberelőnyből: 3/2, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Cagalj (20. p.), Várnai (22. p.), Obradovics (24. p.), Jansik D. (28. p.)
Az A csoport további eredményei: Jadran Split (horvát)–Spandau (német) 12–12, Jug Dubrovnik (horvát)–CNA Barceloneta (spanyol) 15–13, Olympiakosz (görög)–Szintyez Kazany (orosz) 10–8

Forrás: Nemzeti Sport, MTI