Fő támogatóink:
Kiemelt támogatóink:

Fordulatos összecsapáson nyertünk a fővárosban

Posted on 2023 február 23.

Változatos, izgalmas mérkőzésen csapatunk egy gólos győzelmet aratott a BVSC otthonában.

Végig óriási, fordulatos mérkőzést vívott egymással a két rivális. A hazaiak megugrottak két góllal 4–2, innen azonban a Dózsa fordított 4–6. A folytatásban már rendre a vendégek vezettek, de a záró felvonás már 9–9-es állásról indult. Pásztor Mátyás révén ismét a szolnokiak jutottak előnyhöz, majd Nagy Márton ötméteresét Bányai Márk bravúrral hárította. A BVSC később Batizi Benedek találatával egyenlített.  Az utolsó percben a győztes gólért is támadhattak a hazaiak, de Batizi újabb lövését blokkolta Jansik Dávid (képünkön balról). Fél perccel a vége előtt a Dózsa támadhatott, Jansik pedig belőtte az övéi győztes gólját, 10–11.

BVSC-ZUGLÓ–SZOLNOKI DÓZSA 10–11 (2–2, 2–4, 5–3, 1–2)

Szőnyi út, 300 néző. Vezette: Petik A., Fodor R.

BVSC: Gyapjas – Szabó B., GÁL D. 2, Mészáros M. 1, Csacsovszky 1, Nagy M. 1, Gyárfás. Csere: Csapó, Batizi 1, Mészáros Cs. 2, Tátrai 1, KOVÁCS P. 1. Edző: Kemény Kristóf

SZOLNOK: BÁNYAI – Pető 1, Pásztor 1, KOVÁCS G. 2, Ágh, SZEGHALMI 2, Vámosi. Csere: Belényesi, Schmölcz 1, Teleki 1, JANSIK D. 2, Vismeg 1. Edző: Hangay Zoltán

Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 9/4.
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –.

Kipontozódott: Csacsovszky A. (19. p.), Vámosi (26. p.)

Kemény Kristóf: – A kritikus pillanatokból jobban jött ki a Szolnok, ami valószínűleg nem a véletlen műve. Jól játszottunk, volt esélyünk a győzelemre is, de pontatlanok, fegyelmezetlenek voltunk, az utolsó két negyed végén egyaránt kaptunk gólt.

Hangay Zoltán: – Közönségszórakoztató, fordulatos mérkőzés volt, örülök, hogy mi jöttünk ki belőle jobban. Voltak gondjaink a hét elején, de nem beszéltünk róla, csapatként nyertük meg a mérkőzést, és bravúrként értékelem, hogy elhoztuk a három pontot.

Csapatunk szombaton 18 órától a Miskolc csapatát fogadja a Vízilabda Arénában.

A 16. forduló eredményei: Szentes–Eger 7–13, Miskolc–KSI 15–8, Kaposvár–PVSK 14–13, Szeged–Vasas 7–14, Bp. Honvéd–FTC 9–19, UVSE–OSC 6–14, BVSC-ZUGLÓ–SZOLNOKI DÓZSA 10–11.

A bajnokság állása: 1. FTC 48 pont, 2. OSC 42, 3. SZOLNOKI DÓZSA 37, 4. Vasas 36, 5. Bp. Honvéd 33, 6. Eger 31, 7. BVSC 25, 8. Kaposvár 16, 9. Szeged 16, 10. Miskolc 14, 11. UVSE 13, 12. PVSK 11, 13. Szentes 4, 14. KSI 1 pont.

Forrás: nso.hu, szoljon.hu
Fotó: Illyés Csaba