Hatgólos győzelem Pécsett

Posted on 2022 február 27.

A bajnoki címvédő Szolnoki Dózsa 11–5-re legyőzte a hazai medencében küzdő Pécsi VSK csapatát az OB I. 22. fordulójában.

Szoros első negyed után egy 5–1-es rohammal elhúztak Angyal Dánielék ellenfelüktől, így a folytatásban már csak a különbség volt a kérdés. A végén hat góllal nyertek a szolnokiak, és ezzel tartják harmadik helyüket a tabellán.

– Jól szerepeltek a fiataljaink, lehetett volna nagyobb is a különbség, de többet kaptam a csapattól, mint amit vártam – mondta Török Viktor, a PVSK edzője.

Zsivko Gocics pedig ekképp nyilatkozott: – Nagyjából azt kaptam, amire számítottam, elismerésem a nagyon fiatal hazai csapatnak. Iramot szerettünk volna diktálni, de nem mindig tudtunk reagálni a pécsiek húzásaira.

PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT–SZOLNOKI DÓZSA 5–11 (3–4, 1–4, 0–1, 1–2)
Pécs, 150 néző. Vezette: Debreceni N., Csizmadia Zs.
PÉCS: GELENCSÉR – Reisz 1, Keresztúri, KOLOZSI 2, GASZT 1, Oltean, Aranyi T. Csere: Almási, Kőszegi, Pónya 1, Slézia, Holl, Tóth A. Edző: Török Viktor
SZOLNOK: GÁRDONYI – Nagy Á. 1, Kovács G., ANGYAL 3, Teleki, Szeghalmi, JANSIK D. 2. Csere: Gbadamassi 1, Schmölcz 1, Konarik 1, MILAKOVIC 2, Pető A., Zovic. Edző: Zsivko Gocsics
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 11/7.
Gól – ötméteresből:
 1/1, ill. –.
A 22. forduló további eredményei: Eger–Kaposvár 10–7, UVSE–Szeged 9–14, Miskolc–Szentes 7–7, Bp. Honvéd–Debrecen 13–6, BVSC–FTC 11–14, Vasas–OSC 8–6.

Az élcsoport állása: 1. FTC 58,  2. OSC 56 pont, 3. Szolnoki Dózsa 55, 4. Vasas 51, 5. BVSC 42, 6. Bp. Honvéd 36, 7. Szeged 30, 8. Kaposvár 24 pont.

Következő forduló: Szolnoki Dózsa–Miskolc, március 5., szombat, 16 óra.

Forrás: nso.hu, Új Néplap