Ismét magabiztosan nyert csapatunk

Posted on 2021 november 07.

Az OB I. 7. fordulójában újabb biztos győzelmet aratott címvédő csapatunk, amely hat góllal bizonyult jobbnak a Honvéd alakulatánál.

Ahogy az elmúlt meccseken megszokhattuk óriási lendülettel és nem utolsó sorban eredményes játékkal kezdte a meccset a vendéglátói csapat, ami a jó védekezés mellett gólokban is megmutatkozott. Az első negyed utolsó percében már 4–0-ra vezetett a Dózsa, ekkor szépítettek a vendégek. A folytatásban sem vettek vissza a tempóból Angyal Dánielék, a Honvéd csak asszisztált a hazaiak játékához. A fordulást követően négy gól távolságra, 10–6-ra feljött a Honvéd, de Nagy Ádám és Angyal Dániel találataival visszaállt a régi rend. Ezután már csak a különbség volt a kérdés, végül hat góllal diadalmaskodott a Dózsa.

– Tudatosan készültünk, hogy a szolnoki csapat nagyon erősen, gyors lefordulásokkal kezdi mérkőzést, erre föl kilenc gólt kaptunk az első két negyedben, ami megadta a meccs alaphangját. Ennyi kapott góllal képtelenség egy jó eredményt elérni, még a Szolnoknál gyengébb csapatokkal szemben is – fogalmazott a lefújás után Szivós Márton, a Honvéd edzője.

A listavezető szolnoki csapat edzője, Zsivko Gocics pedig azt mondta:  – Elégedett vagyok a három bajnoki ponttal, mert egy jó Honvéddal szemben értük el. Örülök a győzelemnek, de voltak a meccsnek olyan fázisai, amikor nem sikerültek a megoldásaink. Készülünk tovább az Ortigia elleni Eurokupa-visszavágóra.

A szakember által is említett visszavágó szerdán 19.30-kor kezdődik a Vízilabda Arénában.

Szolnoki Dózsa–Budapesti Honvéd SE 16–10 (4–1, 5–3, 4–3, 3–3)

Vízilabda Aréna, 200 nézőVezette:  Csanádi Zs, Petik A.

SZOLNOK:  – Konarik 1, Schmölcz 1,,ANGYAL 4, Teleki, KOVÁCS G. 3,  Zovic. Csere: SZEGHALMI 2, NAGY Á. 2, Pető A..1, Gbadamassi 1, Jansik D. 1,   MilakovicEdző: Zsivko Gocics

HONVÉD: Decker A. – Ekler B. 2, Kiss B., Decker Á. 1, Fejős, Hosnyánszky, KEVI 2. Csere: Farkas D. (kapus), SIMON H. 2, Gregor, Hessels B. 1, Manhercz Á. 1, Sugár 1, Sólyom. Edző: Szivós Márton.

Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 14/6.

Gól – ötméteresből: , ill. 2/1.

A 7. forduló további eredményei:

FTC–Miskolc 15–9, UVSE–Vasas, 3–13, Kaposvár–Szeged 10–8, Eger–BVSC 8–19,  Szentes–Debrecen 12–7, PVSK–OSC 7–12.

A bajnokság élcsoportjának állása: 1. SZOLNOK 21 pont (101–51, 2. FTC 21 (103–54), 3. Vasas 19. 4. OSC 18, 5. Bp. Honvéd 13, 6. BVSC 12 pont.

Forrás: Új Néplap