Játékosaink is szerepeltek Benu-kupán

Posted on 2021 július 05.

Három nap alatt három meccset tudott le válogatottunk a budapesti BENU-kupán, ahol a második helyet szerezte meg. A Szolnoki Dózsa csapatából a két olimpiai résztvevő, Nagy Viktor és Angyal Dániel (képünkön)  mellett Konarik Ákos is szóhoz jutott a tornán.
Mint a héten megírtuk, Märcz Tamás szövetségi kapitány kihirdette a tokiói olimpiára utazó 13 játékosból álló keretét. Mellettük azokra a vízipólósokra is számított a kapitány a BENU-kupán, akik végig dolgozták a felkészülési időszakot, mint a szolnokiak mindössze 19 éves szélsője, Konarik Ákos.
A Tisza-partiak közül Nagy Viktor kapus és Angyal Dániel mindhárom meccsen szerepelt, míg Konarik a világbajnoki címvédő horvátok elleni szombati összecsapáson kapott lehetőséget, aki a mieink ötödik gólját lőtte – sajnos csapatunk 13–11-re kikapott a horvátoktól. Pedig jól indult a torna válogatottunk számára, hiszen a pénteki nyitómeccsen 19–14-re legyőzték az orosz együttest.
A horvátokkal szembeni vereséget követően a mieink az ezüstért ugrottak medencébe a spanyolok ellen vasárnap kora délután. A mérkőzésen elsőnek a magyar csapat szerzett vezetést Hárai Balázs révén, de az első negyedet az állást megfordító spanyolok nyerték. A második játékrészben szerzett négy magyar gól nagyon kellett ahhoz, hogy a mieink tartsák a lépést a vendégekkel, akik a harmadik negyedet is megnyerték: az utolsó nyolc percre így 7–7-es állásnál szálltak harcba a csapatok. A zárófelvonás spanyol vezetéssel indult, majd Pásztor Mátyás emberelőnyből egyenlített, és innentől kezdve felváltva lőtték a gólokat a csapatok. A találkozó utolsó találatát Vámos Márton szerezte, 11–11. A döntetlennel Magyarország jobb gólkülönbségének köszönhetően maradt a spanyolok előtt a második helyen.
– Meccsről meccsre éreztem a fejlődést, ez volt a legjobb mérkőzésünk a BENU-kupán, védekezésben is szépen javultak a statisztikai mutatóink – nyilatkozta Märcz Tamás a Nemzeti Sportnak. – Taktikailag a spanyolok ellen volt a legnehezebb dolgunk, hiszen nagyon gyorsak, jól felkészültek, és mindig a napi forma dönt arról a két csapat között, hogy el tud-e dőlni a mérkőzés valamelyik irányba – az utóbbi időben nem szokott.

A Budapesten rendezett BENU-kupa eredményei
Magyarország–Oroszország 19–14 (5–5, 4–3, 6–1, 4–5)
Gólszerzők: Varga D. 5, Pásztor M. 3, Zalánki G. 3, Man­hercz K. 2, Hos­nyánszky 2, Jan­sik Sz. 1, Német 1, Há­rai 1, Burián 1, ill. Se­pel­jev 4, Merkulov 3, Ho­lod 2, Sztye­pa­nov 2, Bics­kov 1, Sej­kin 1, Va­szil­jev 1.
Horvátország–Spanyolország 15–11 (4–0, 4–5, 4–3, 3–3)
Magyarország–Horvátország 11–13 (2–2, 3–4, 3–3, 3–4)
Gólszerzők: Zalánki G. 3, Man­hercz K. 3, Vámos M. 2, Erdélyi B. 1, Pásztor M. 1, Konarik 1, ill. Bu­kic 3, Buslje 2, Jokovic 2, Vu­kicevic 2, Obradovic 1, Lon­car 1, Vrlic 1, Fatovic 1.
Spanyolország–Oroszország 15–11 (1–2, 2–5, 5–3, 7–1)
Magyarország–Spanyolország
11–11 (1–2, 4–2, 2–3, 4–4)

Gólszerzők: Vámos M. 2, Pász­tor  M. 2, Varga D. 2, Man­hercz K. 1, Za­lánki G. 1, Hos­nyánszky 1, Erdélyi B. 1, Hárai 1, ill. Gra­na­dos 4, Perrone 2, Munarríz 1, La­rumbe 1, Fernández 1, Tahull 1, Bustos 1.
Horvátország–Oroszország 21–11 (4–4, 4–2, 6–2, 7–3)