Fő támogatóink:
Kiemelt támogatóink:

Javítani akar csapatunk a fővárosban

Posted on 2021 október 20.

Szerdán este hét órakor játsszák a BL magyar párharcának visszavágóját, az OSC Újbuda–Szolnoki Dózsa mérkőzést Budapesten, a Nyéki Imre uszodában, ahol ott lesznek a Digi Sport1 tévécsatorna kamerái is.
Mint tudjuk, a múlt szombati, tiszaligeti odavágón 15–6-os OSC-siker született. Legyünk őszinték, fővárosi győzelemre, ráadásul kilencgólosra kevesen számítottak. Az OSC vezetőedzője, Varga Dániel azt mondta a lefújás után, hogy biztosra veszi, hogy a következő meccsen már jóval nehezebb dolguk lesz a Szolnok ellen.
Erre föl így nyilatkozott tegnap Zsivko Gocics, a Szolnoki Dózsa edzője: – Tanultunk a vereségből, igyekszünk javítani a játékunkon. Nem lesz könnyű dolgunk, mert az OSC nagyszerű formába lendült, de mi meg akarjuk mutatni, hogy sokkal többet tudunk annál, mint amit nyújtottunk a legutóbbi összecsapáson. Egy jó meccset akarunk játszani az OSC uszodájában.
Azt tudni kell, hogy az OSC–Szolnok Dózsa páros csatájának győztese bejut a Bajnokok Ligája csoportkörébe – ahol az elmúlt évadban a magyar bajnoki harmadik Ferencváros alanyi jogon indulhat –, a vesztes pedig az Eurokupa negyeddöntőjében folytatja nemzetközi szereplését. Nem feledve: az utóbbi mérkőzéssorozat címvédője a Szolnoki Dózsa csapata.
A playoff többi visszavágója
Szerda, 20.00:
Mladost Zag­reb (horvát)–Jadran Split (horvát) – az első mérkőzésen: 7–14, Crve­na zvezda (szerb)–Sa­vo­na (olasz) 9–8, Brescia (olasz)–CN Barcelona (spanyol) 17–13.

Forrás: Új Néplap
Fotó: Illyés Csaba