Kétgólos Dózsa-siker az odavágón

Posted on 2021 március 18.

Az Eurokupa negyeddöntőjének első meccsén csapatunk, a Szolnoki Dózsa kétgólos győzelmet aratott a szerb Radnicski Kraguijevac otthonában.

Radnicski KragujevacSzolnoki Dózsa 1214 (13, 53, 36, 32)
Gólszerzők:  Sz. Rasovics 5, Ukropina 4, Krug, Lukics, Radulovics, ill. Szeghalmi, Nagy Á. 3-3, Angyal, Filipovics 2-2, Schmölcz, Pijetlovics, Kovács G., Konarik.

Jól kezdett csapatunk a negyedöntős párharc odavágóján, hiszen frissen, gyorsan háromgólos előnyhöz jutott.  A folytatásban azonban feljött a hazai legénység és kiegyenlítette hátrányát, sőt a harmadik negyedben a vezetést is átvették, 7–6. Szerencsére csapatunk összekapta magát és 4-0-as rohammal, Filip Filipovics, Szeghalmi Zsombor és Nagy Ádám (képünkön) góljaival fordítottak az álláson, 7-10. Végül óriási csatában 1412-re megnyerték az első meccset és bizakodva várhatják a jövő szerdai szolnoki visszavágót.

• Az történt a meccsen, amit vártunk: végig nagyon kemény volt az ellenfél, elégedett vagyok a győzelemmel – mondta Zsivko Gocics, a szolnoki csapat edzője a vlv.hu-nak. – Sokat hibáztunk, de kétgólos előnnyel kezdhetjük majd a visszavágót. Nagyon sok esélyünk van a továbbjutásra, de meg kell még érte küzdeni. Volt egy fordulópont a meccsen: hárommal vezettünk és időt kértem. Szerintem, ha ott elmegyünk néggyel, akkor más lett volna a meccs, de ez is jó, kétgólos pluszban vagyunk. Kemény meccset várok a jövő szerdai szolnoki visszavágón is.

További eredmények: OSC-Újbuda–CN Sabadell (spanyol) 17–11, Mladost Zagreb (horvát)–Vouliagmeni (görög) 11–10, Dinamo Moszkva (orosz)–Crvena zvezda (szerb) 8–11. A visszavágókat március 24-én rendezik!

Az OB I. 22. fordulójának szerdai eredményei: Bp. Honvéd–PVSK 7–12, Miskolc–Szeged 8–8, Kaposvár–Vasas 9–10, Debrecen–FTC 6–14, Tatabánya–Eger 9–9, BVSC–KSI SE 19–6. UVSE–Szolnoki Dózsa 8–19 (március 11-én játszották), Szentes–OSC (március 20-án játszák).

A bajnokság állása: 1. Szolnok 64 pont, 2. OSC 58, 3. FTC 57, 4. Vasas 49, 5. BVSC 47, 6. Eger 37 pont.

Forrás: Új Néplap, vlv.hu