Legyőztük az amerikai csapatot

Posted on 2021 július 31.

Az Európa-bajnok magyar válogatott 11-8-ra legyőzte az Egyesült Államok csapatát a tokiói olimpia vízilabdatornájának negyedik fordulójában, szombaton, ezzel már biztosan negyeddöntős.

Negyed óra játék után 4-3-ra vezettek az amerikaiak, csapatunk azonban kapcsolt, és egy 5-0-s rohammal állva hagyta ellenfelét. A záró negyedben ugyan két gól távolságra felzárkózott az amerikai legénység,de a végjátékban Hosnyánszky Norbert találata biztossá tette a mieink győzelmét, 11-8.

A kapus Nagy Viktornak a negyedik negyed feléig tetszett a mérkőzés, az utolsó három bekapott gól viszont bosszantja. Ennek ellenére úgy vélte, a gárda előrelépett a korábbi találkozókhoz képest, amelyek után hiányérzetük volt a játékosoknak.

Válogatottunk hétfőn magyar idő szerint 3 órakor az olaszokkal találkozik a csoportzáron

Magyarország–Amerikai Egyesült Államok 11–8 (2–1, 3–3, 3–0, 3–4)