Magabiztos győzelem a bajnoki rajton

Posted on 2020 szeptember 20.

Több mint fél esztendő múltán játszott csapatunk, a Szolnoki Dózsa újra bajnoki mérkőzést. Filip Filipovics hamar beköszönt a szentesi kapuba. A vendégakciót követően azonban Takács János egy szemfülesgóllal egalizált.  Nagy Ádám azonban gyorsan duplázott, így két gólos Dózsa vezetéssel zárult az első negyed. A folytatásban ismét Nagy Ádám villant, aki most gólpasszt adott Dusko Pijetlovicsnak, a center pedig parádés mozdulattal növelte csapata előnyét. Ezután újabb Filipovics találat következett, majd Szeghalmi Zsombor lőtte ki a bal felső sarkot.  Közben Bányai Márk jó néhány bravúrt is bemutatott a hazai kapuban, 6–1. A második negyed végén azonban három gólt lőttek zsinórban a vendégek, míg a mieink csak egyet, Angyal Dániel révén, 7–4.

A fordulást követően a Dózsa nem adott esélyt vetélytársának a további felzárkózásra, a nagy kedvvel és jól játszó Angyal Dániel és a mindössze 19 esztendős Konarik Ákos góljaival meglépett csongrádi ellenfelétől, így a záró negyed előtt eldőlt a meccs. A továbbiakban már csak a különbség volt kérdéses, ami végül a meccs végére hét gólra duzzadt, 16–9.

– A hazaiak kihasználták a hibáinkat, azt gondolom, hogy reális eredmény született, hiszen ennyivel jobb csapat nálunk a Szolnok.  Most jobb edzőpartnerei voltunk a szolnokiaknak, mint a Magyar Kupában – mondta a lefújás után, Pellei Csaba, a szentesiek edzője.

A mieink szakvezetője Zsivko Gocics pedig azt mondta: – – A hosszú kihagyás után jó mérkőzést játszottunk a Szentessel. Most nem az eredmény volt a legfontosabb, hanem az, hogy végre éles meccsen vízilabdázhattunk.

Szolnoki Dózsa–Metalcom Szentes 16–9  (3–1, 4–3, 5–2, 4–3)

Vízilabda Aréna, 200 néző. V: Kovács Cs. T., Sándor P.

SZOLNOK: BÁNYAI – KONARIK 3, Kovács G. 1, D. Pijetlovics 2, ANGYAL 4, FILIPOVICS 2, Dőry.  Csere: NAGY Á. 2, Schmölcz, Simon D., Drasovics 1, Teleki, Szeghalmi 1. Edző: Zsivko Gocics

SZENTES: Meixner – Somogyi B. 1, Pellei F. 2,  Takács J. 1, Fülöp B., Garancsy 1, Hegedűs B. 1.  Csere: Kovács K. (kapus), Kókai, Mátyók 1, Pellei K., Lajkó, Kürti-Szabó M., BOZÓ 2. Edző: Pellei Csaba

Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 8/3

Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1

Kipontozódott: Kovács G. (31. p.)

Kiállítva (végleg, cserével): Fülöp B. (30. p.)

További eredmények: A Vasas–KSI 15–9, Eger–Debrecen 17–10, Honvéd–UVSE 8–9, Pécs–Tatabánya 11–10.
A Ferencváros–BVSC meccset vasárnap, 16.30-kor rendezik, BVSC (tv: M4 Sport+). Az OSC–Miskolc és a Szeged–Kaposvár mérkőzéseket pedifg elhalasztották.

Forrás: nso.hu, Új Néplap