Fő támogatóink:
Kiemelt támogatóink:

Magabiztos győzelem az UVSE ellen

Posted on 2023 március 26.

Hazai medencében játszó csapatunk tíz góllal legyőzte az UVSE együttesét az élvonalbeli bajnokság 19. fordulójában.

Nem sokat teketóriázott az elején a legjobb négy közé igyekvő szolnoki csapat, amely Szeghalmi Zsombor duplájával indított, majd társai is rendre jól célozták az újpestiek kapuját, mind emellett jól védekeztek és Józsa Ottó kapus is többször bravúrral hárított. Mindezeknek köszönhetően már az első félidőben ötgólos előnyt építettek fel Kovács Gergőék (képünkön labdával), 10–5.  A harmadik negyedben egy picit megállt a hazai gépezet, és így nem nőt az előnyük.  A záró felvonásban azonban egy 6–0-s rohammal már tekintélyes különbség alakult ki a felek között. A szolnokiak utolsó találatát pedig a mindössze 16 éves Cseh Maxim jegyezte, akinek ez volt élete első OB I.-es gólja.

• A mai összeállításunkban sajnos ennyire voltunk képesek. A harmadik negyedben volt egy jó periódusunk, de a folytatásban felőrölt bennünket a szolnoki csapat, sajnos macska–egér harc folyt ezután – mondta Vincze Balázs, az UVSE edzője.

Hangay Zoltán pedig ekképp nyilatkozott: – Csapatunk a mérkőzés nagy részében betartotta a megbeszélteket.  A nagyszünet után volt egy kis hullámvölgyünk, de záró negyedben ismét jól és gólerősen játszottunk, és sikerült nagy különbséggel nyernünk. Annak pedig külön örülünk, hogy a fiatal Cseh Maxim megszerezte élete első OB I-es gólját.

A folytatásban csapatunk szerdán Kaposváron szerepel, majd szombaton 16 órától a PVSK legénységét fogadja.

SZOLNOKI DÓZSA–UVSE 18–8 (3–1, 4–1, 5–3 6–3)

Szolnok, Vízilabda Aréna, 200 néző. Vezette: Füzesi Zs. Kun Gy.

SZOLNOK:  JÓZSA – KOVÁCS G. 2, Pásztor 1, JANSIK D 2., Ágh 1, Vámosi 2, SZEGHALMI 3. Csere:  Schmölcz 2, Belényesi, Teleki 1, VISMEG ZS. 2, Pető A. 1, Cseh M. 1. Edző: Hangay Zoltán.

UVSE: Korom – Ionescu, Garancsy, Korényi, Szécsi 1, Seeler, Korbács 1. Csere: Csiszer (kapus), Varga Cs., Eppel  1, Budai 1, Tamás K. 1, Szentesi 1, HEGEDŰS 2.  Edző: Vincze Balázs.

Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 9/4.

Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2.

Kipontozódott: Belényesi (20. p.), Seeler (30. p.)

A 19. forduló további eredményei: Miskolc–FTC 5–18, KSI–Eger 6–13, Szeged–PVSK 19–7, Szentes–OSC 7–20, Bp. Honvéd–Kaposvár 17–4, BVSC–Vasas 9–14.

A bajnokság állása: 1. FTC 57 pont, 2. OSC 51, 3. Vasas 45, 4. Szolnoki Dózsa 43, 5. Honvéd 42, 6. Eger 34, 7. BVSC 28, 8. Szeged 22, 9. Kaposvár 20, 10. Miskolc 17,  11. UVSE 16, 12. PVSK 11, 13. Szentes 4, 14. KSI 2 pont.

Forrás: szoljon.hu
Fotó: Illyés Csaba