Fő támogatóink:
Kiemelt támogatóink:

Megküzdött csapatunk a három pontért

Posted on 2022 február 13.

A bajnoki címvédő csapatunk nagy csatában, három góllal nyert a Honvéd otthonában az élvonalbeli bajnokság 20. fordulójában.

Három negyeden keresztül fej-fej mellett haladtak a felek. A folytatásban azonban nagyobb sebességre kapcsoltak a mieink, és 7–8-as állás után Bilal Gbadamassi és Konarik Ákos találatával bebiztosították győzelmüket.

– Büszke vagyok a csapatomra, mert három negyeden át nagy csatára késztettük a bajnokság egyik élcsapatát – mondta Szivós Márton, a Honvéd edzője, az nso.hu-nak. – Ilyen szintű rivális ellen a kritikus helyzetekben nem lankadhat a figyelmünk, ám ez a mérkőzés megmutatta, hogy összességében jó úton járunk, igyekszünk tanulni a hibáinkból.

Zsivko Gocics pedig ekképp vélekedett: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, egészen az utolsó percekig tartotta velünk a lépést a Honvéd. Jó iramban kezdtünk, mi diktáltuk a tempót, de nem tudtuk lerázni magunkról ellenfelünket. Sokat kivett a játékosaimból ez az összecsapás, nem játszottunk igazán jól, így alaposan meg kellett küzdenünk a három pontért.

Budapesti Honvéd SE–Szolnoki Dózsa 7–10 (4–4, 2–2, 1–2, 0–2)
Budapest,
 Kőér utca, 150 néző. Vezette: Tóth S., Füzesi.
HONVÉD:
 FARKAS D. – Ekler B., Kevi 1, Hosnyánszky, Fejős 1, Kiss B. 1, Gregor. Csere: HESSELS S. 2, Decker Á., Hessels B., Sugár 1, Sólyom, Manhercz Á 1. Edző: Szivós Márton
SZOLNOK: BÁNYAI – Kovács G., KONARIK 2, Angyal 1, GBADAMASSI 2, Jansik D. 1, Zovic 2. Csere: Szeghalmi, Schmölcz, Nagy Á. 1, MILAKOVIC 1, Teleki. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 7/2

További eredmények: OSC–PVSK 16–11, BVSC–Eger 15–5, Szeged–Kaposvár 10–8, Vasas–UVSE 18–6, Miskolc–FTC 10–11, Debrecen–Szentes 13–9.

Az élcsoport állása: 1. OSC 53 pont, 2. FTC 52, 3. Szolnoki Dózsa 49, 4. Vasas 48, 5. BVSC 41, 6. Budapest Honvéd 32, 7. Szeged 24, 8. Pécs 23 pont.

Következő forduló: Szolnoki Dózsa–Vasas február 19. szombat, 18.00.

Forrás: Nemzeti Sport, Új Néplap
Fotó: Illyés Csaba