Nagy kedvvel játszott csapatunk

Posted on 2021 január 17.

Az élvonalbeli bajnokság 16. fordulójában listavezető csapatunk, a Szolnoki Dózsa Kaposváron vendégeskedett.

Bekezdtek a mieink, Angyal Dániel (képünkön, mint ahogy mutatja öt gólt lőtt) duplázott az elején majd ötöst harcolt ki, amit Filip Filipovics értékesített. Sőt a második negyed közepén már 8–0-ra vezetett a nagy kedvvel és eredményesen játszó vendéggárda. A folytatásban a lelkesen harcoló hazaiak is betaláltak háromszor Bányai Márk kapujába. A fordulást követően már nem védekezett olyan szigorúan Dózsa, mint előtte, de könnyed magabiztos vezetésüket nem fenyegette veszély. A 18–7-es szolnoki sikert, Nagy Ádám megúszás gólja állította be.

A hazaiak edzője, Fodor Rajmund azt mondta a Nemzeti Sportnak: – Megérdemelten vitte el a három pontot a Szolnok, hiszen az első két negyedben nemzetközi szintű iramot diktált, ezzel pedig leiskolázott minket. A harmadik és a negyedik negyedben mi is tudtunk mutatni némi vízilabdát, így a második félidő remek felkészüléssel ért fel.

Szolnok vezetőedzője, Zsivko Gocics pedig ekképp értékelt: – Az első két negyedben jó iramot diktáltunk, emellett jól is játszottunk. Ezzel a periódussal elégedett vagyok, akárcsak a három ponttal. Követtünk el hibákat, ám összességében elégedett vagyok.

Csapatunk január 24-én 20 órakor a BVSC vendége lesz a fővárosban, az összecsapást élőben közvetíti majd az M4 Sport Tv.

KAPOSVÁRI VK–SZOLNOKI DÓZSA 7–18 (0–5, 3–5, 3–5, 1–3)
Kaposvár, zárt kapuk mögött. V: Tóth I., Kollár
KAPOSVÁR: Csiszár B. – Langiewicz, Dobos D., Mijic 2, Vindisch 1, Juhász-Szelei, Horváth Á. 2. Csere: Grieszbacher (kapus), Kakstedter 1, Tóth Á., Jajcinovic 1, Palatinus, Vékony Á. Edző: Fodor Rajmund
SZOLNOK: Bányai – ANGYAL 5, NAGY Á. 3, Pijetlovics 1, Konarik, Filipovics 2, SZEGHALMI 2. Csere: Dőry, Schmölcz 3, Jansik D., Drasovics 2, Teleki. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 10/7
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kiállítva (végleg, cserével): Pijetlovics (28. p.)
Kipontozódott: Palatinus (26. p.), ill. Konarik (25. p.)
A 16. forduló további eredményei: Szentes–Tatabánya 16–10, KSI SE–Eger 10–13, Debrecen–UVSE 4–8, Szeged–OSC 7–15, BVSC–PVSK 13–8, Miskolc–Honvéd 6-7, Vasas–-Ferencváros 5–8.

Az élcsoport állása: 1. Szolnoki Dózsa (17 mérkőzés) 51 pont, 2. OSC 43, 3. Ferencváros 42, 4. BVSC 34, 5. Vasas 31, 6. Honvéd 28 pont

Forrás: Nemzeti Sport, Szoljon.hu