Négy góllal győztük le a Tatabányát

Posted on 2020 február 09.

Csapatunk, a Szolnoki Dózsa hazai medencében játszva 9–5-re verte a jól harcoló tatabányai együttest.

Kedves ünnepség előzte meg a mérkőzést, Kovács István klubunk szakmai igazgatója köszöntötte Angyal Dánielt és Nagy Viktort, akik a válogatottal aranyérmet szereztek a budapesti Európa-bajnokságon.

A sereghajtó ellen tartalékosan állt fel csapatunk, ugyanis az UVSE ellen kiállított  Radomir Drasovics és Szatmári Kristóf két-két meccses eltiltást kapott, értelemszerűen a szombati Miskolccal szembeni összecsapáson sem szerepelhetnek majd.

A vendégek kezdtek jobban Korbán Richárd találataival hamar két gólos előnyt szereztek Bátori Bence gyorsan egyenlített, de a negyed végén Szentesi Ádám egy centerből betalált, 2-3. Csapatunk Angyal Dániel találatával egalizált. Tulajdonképpen a második negyed utolsó percében lőtt Jansik Dávid bombával vezetett először csapatunk, amely nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, ha helyzeteit jobban használja ki a folytatásban.

– Jó meccset játszott a Tatabánya – mondta Zsivko Gocics. – Eltiltások miatt szokatlan felállásban vízilabdáztunk, ami meg is látszott a mérkőzésen. Tulajdonképpen a második negyedben jött ki a két csapat közti tudáskülönbség

–  Az első félidőben jól teljesítményt nyújtottunk, de a folytatásban nem tudtuk megismételni játékunkat. Jobb csapat a Szolnok, nem értünk el rossz eredményt az otthonukban nyilatkozta Zantleitner Tamás, a vendégek edzője.

SZOLNOKI DÓZSA–TATABÁNYAI VSE 9–5  (2–3, 4–1, 1–0, 2–1).
Vízilabda Aréna, 200
 néző. V.: Berki A., Kádár J. .

Szolnok: BÁNYAI – BÁTORI 4, Jansik D. 1, Szubotics 2, Teleki, V. Rasovics, Szeghalmi Csere: ANGYAL 2, Dőry, Schmölcz, Várnai. Edző: Zsivko Gocics.

TATABÁNYA: BARABÁS – KORBÁN 2, Grancsy, Keresztúri, Máthé, Takács K. Vad L. Csere: Moravcsik (kapus), SZENTESI 2, Tóth B.1, Katonás, Kuncz, Márkus. Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből:
 13/4, ill.8/3
Gól – ötméteresből:
 2/1, ill. –
Kipontozódott:
 Takács K. (25. p.), Márkus (27. p.), Várnai (31. p.)
Kiállítás (végleg, cserével):
 Takács K. (25. p.), Vad L. (27. p.)

Az A csoport további eredményei: FTC–PVSK, 17-8, Debrecen–Szeged 15-12, Miskolc–UVSE 16-12
Az állás: 1. FTC 33 pont, 2. Szolnok 30, 3. Miskolc 25, 4. Pécs 14, 5. UVSE 13, 6. Debrecen 6, 7. Szeged 6, 8. Tatabánya 0 pont.
A B csoport eredményei: OSC–Szentes 17–4, BVSC–Kaposvár 12-5, Honvéd–Vasas 12-9, Eger–Szombathely 18-12.

Az állás: 1. OSC 33 pont, 2. Eger 28, 3. BVSC 18, 4. Honvéd 18, 5. Szentes 13, 6. Vasas 8, 7. Kaposvár 7, 8. Szombathely 4 pont.

Forrás: nso.hu, Új Néplap