Kiemelt támogatóink:

Nem szereztünk pontot a fővárosban

Posted on 2023 március 19.

Rangadót veszített csapatunk, miután kétgóllal kikapott a Bp. Honvéd Kőér utcai uszodájában az OB I. 18. fordulójában.

A második negyedben már 4–1-re is vezetett a Honvéd, de a szolnoki gárda összekapta magát és utolérte vendéglátóját. Sőt a harmadik negyedben Belényesi Dávid góljával a vezetést is átvette. A záró felvonás azonban 6–6-os állásról indult, a hazaiak három találatára csak Pásztor Mátyás tudott válaszolni, így a Honvéd 9–7-re megnyerte az összecsapást. A fővárosi csapat győzelemével egy pontra megközelítette a negyedik helyen álló Szolnokot a tabellán.

• Le a kalappal a csapatom előtt, fantasztikusan játszott. Annak ellenére kézben tartottuk a mérkőzést, hogy a Szolnok ledolgozta háromgólos hátrányát a második negyedben. Végig volt tartásunk, és kimagasló védekezéssel nagyon fontos győzelmet arattunk – értékelt az nso.hu-nak Szivós Márton, a Honvéd edzője.

A mieink edzője, Hangay Zoltán pedig azt mondta: – Biztosan nyert a Honvéd, pedig hat–hat után úgy éreztem, hogy három ponttal is távozhatunk. Nem így történt, mert az utolsó negyed elején kapott gyors góloktól szétestünk, megijedtünk, és támadásban is rossz megoldásokat választottunk.

Csapatunk szombaton 16 órától az UVSE együttesét fogadja.

Budapesti HONVÉD–SZOLNOKI DÓZSA 9–7 (2–1, 2–3, 2–2, 3–1)
Kőér utca, 230
 néző. V: Rubos K., Csizmadia Zs.
HONVÉD: FARKAS – Gregor 1, Kiss B., EKLER B. 2, Fejős, Kevi 1, Sugár. Csere: HOSNYÁNSZKY 2, EKLER ZS. 3, Simon H., Manhercz Á., Hessels.  Edző: Szivós Márton.
SZOLNOK: BÁNYAI – Kovács G., PÁSZTOR 4, Jansik D., Teleki, Vámosi, Szeghalm. Csere: ÁGH 2, Belényesi 1, Vismeg, Pető, Schmölcz. Edző: Hangay Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 6/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.

További eredmények: PVSK–Miskolc 9–10, KSI–FTC 7–16, Vasas–Eger 17–12, UVSE–Szeged 9–7, Kaposvár–Szentes 11–9, OSC–BVSC 13–9.

A bajnokság állása: 1. FTC 54 pont, 2. OSC 48, 3. Vasas 42, 4. Szolnoki Dózsa 40, 5. Bp. Honvéd 39, 6. Eger 31, 7. BVSC 28, 8. Szeged 19, 9. Kaposvár 19,  10. Miskolc 17, 11. UVSE 16, 12. PVSK 11, 13. Szentes 4, 14. KSI 1 pont.

Forrás: nso.hu, szoljon.hu
Fotó: Illyés Csaba