Öt góllal vertük a Miskolcot

Posted on 2020 augusztus 07.

Immár a harmadik forduló mérkőzéseit rendezik a Magyar Kupában. Csapatunk, a Szolnoki Dózsa a Miskolc ellen kezdte a három meccsből álló mérkőzéssorozatot, a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában.

Szolnoki DózsaPannErgy-Miskolci VLC 1712 (42, 3 2, 73, 35)
Gólszerzők: Filipovics 4, Konarik 3, Schmölcz 2. Jansik D., Dőry, Kovács G., Nagy Á., Teleki, Szeghalmi, Drasovics, Pijetlovics, ill. Biros 4, Fried 3, Magyar, Vismeg Zs. 2-2, Hornyák.

Jó hír, hogy válogatott bekkünk, Jansik Dávid vállsérülése rendbe jött, így vállalta játékot. A kapunkat ismét Bányai Márk (képünkön) védte.

Egy biztos a miskolci gárda alaposan felszívta magát az összecsapásra, míg a mieink nem koncentráltak eléggé, különösen a védekezésük tért el a megszokottól. A 27. percben, amikor Kovács Gergő a borsodi gárda kapujába pattintott 16–8-ra vezetettünk azt gondoltuk, hogy nagy különbséggel nyerünk. Ehelyett hagytuk felzárkózni a miskolciakat, akik a hajrában három gólt is faragtak hátrányukból, 17–12.

• Nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy vártuk – értékelt vezetőedzőnk, Zsivko Gocics. – Jobban akartunk gólt lőni, mint védekezni. Most belefértek a hibák, de később a Fradi, az OSC, vagy a Vasas ellen már ennyit nem hibázhatunk. Fontos, hogy következőkben sokkal jobban kell koncentrálnunk, mint tettük a Miskolc ellen.

További eredmények: OSC–Honvéd 14–9, FTC–BVSC 15–10, a Vasas–Eger meccset pénteken 18.45-kor játszák (tv: M4 Sport).

Az állás: 1. Szolnoki Dózsa 6 pont (+11), 2. FTC-Telekom Waterpolo 6 pont (+10), 3. OSC Újbuda 6 pont (+8), 4. A-Híd VasasPlaket 3 pont (+14), 5. ZF-Eger 0 pont (-6), 6. BVSC-Zugló 0 pont (-8), 7. Budapesti Honvéd 0 pont (-10), 8. PannErgy-Miskolci VLC 0 pont (-19).

A folytatás szombaton, ekkor csapatunk előbb a Honvéddal (11.30), majd a BVSC-vel (17.30) találkozik.

Forrás: Új Néplap
Fotó: Illyés Csaba