Fő támogatóink:
Kiemelt támogatóink:

Potyogtak a gólok a rangadón

Posted on 2020 február 16.

Hazai pályán játszó csapatunk, a Szolnoki Dózsa változatos, óriási csatában, egy góllal bizonyult jobbnak, a Miskolcnál, a 12. forduló rangadóján.

Az UVSE ellen kiállított Radomir Drasovics továbbra is eltiltását töltötte, míg Szatmári Kristóf eltiltását kétmeccses eltiltását megfelezte a szövetség, fél évre felfüggesztve, így játszhatott a Miskolc ellen.

A vendégek kezdtek jobban két góllal is meglógtak, először a 6. percben vezettünk, Jansik Dávid bal felső sarkos találatával, 3–2. Lőrincz Bálint gyorsan egyenlített, majd a negyed utolsó másodpercében Szeghalmi Zsombor nyolc méterről ismét a mieinknek szerzett előnyt, 4–3. A folytatásban többször is két gólos előnyt épített a Dózsa. A szívósan játszó vendégek azonban rendre visszajöttek a meccsbe. A záró negyed 12–10-es szolnoki vezetésről indult, Szasa Misics révén szépítettek a borsodiak. Ezt követően azonban Dőry Farkas, Gavril Szubotics, Angyal Dániel és Várnai Kristóf találatával 16–11-re módosult az állás. Az utolsó öt percben azonban a közönség mellett a csapat is elkezdte ünnepelni a győzelmet.  A vendégek pedig egy 4–0-s rohammal  16–15-re zárkóztak fel. Sőt 12 másodperccel a vége előtt a döntetlenért támadhattak Vadovics Viktorék, de Jansik Dávid labdát szerzett, ezzel egy gól megmaradt a Dózsa előnyéből, 16–15

– Az volt az elképzelésünk, hogy pontot, vagy pontokat szerezzünk Szolnokon – mondta Vidumanszky László, a Mskolc edzője: –. Sajnos rajtunk múlott, hogy nem sikerült a tervünk. Nagyon sok a tizenhat kapott gól.

Zsivko Gocics, pedig azt mondta: – Kemény, közönségszórakoztató meccset játszottunk a miskolci csapattal. A vendégek egy kicsit többet hibáztak, mint mi, ezért nyertünk. Fontos három pontot szereztünk.

A folytatás, szombaton 19 órakor, ekkor BL-meccsen a Jug Dubrovnikot fogadja csapatunk.

SZOLNOKI DÓZSA–PANNERGY-MISKOLCI VLC 16–15 (4–3, 3–2, 5–6, 4–4)
Vízilabda Aréna, 300
néző. Vezette: Füzesi, Tóth I.
SZOLNOK: Nagy V. – BÁTORI 4, JANSIK D.1, Szubotics 2, D. Pijetloviics 1, Angyal 1, DŐRY 2. Csere: Várnai 2, Szatmári 2, Teleki, Szeghalmi 1. Edző: Zsivko Gocics
MISKOLC: Mizsei – Nagy Á. 2, Sztojanovics 3, Lőrincz B. 2, MISICS 4, Milicsics, VADOVICS V. 4. Csere: Kazsimér (kapus) Vismeg B., Vismeg Zs., Krijestorac, Hornyák, Manzi. Edző: Vidumanszky László
Gól – emberelőnyből: 12/9, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Hornyák (26. p.)
Az A csoport további eredményei: FTCDebrecen 16–7, TatabányaUVSE 8–11, PVSKSzeged 15–11

Az állás: 1. FTC 36 pont, 2. Szolnok 33, 3. Miskolc 25, 4. Pécs 17, 5. UVSE 16, 6. Debrecen 6, 7. Szeged 6, 8. Tatabánya 0 pont.

A B csoport eredményei: HonvédOSC 5–17, Szentes–Vasas 6–8, SzombathelyKaposvár 13–11, EgerBVSC 12–7

Az állás: 1. OSC 36 pont, 2. Eger 31, 3. BVSC 18, 4. Honvéd 18, 5. Szentes 13, 6. Vasas 11, 7. Szombathely 7, 8. Kaposvár 7 pont.

Forrás: Új Néplap, nso.hu
Fotó: Illyés Csaba