Rangadót nyertünk a Fradi ellen

Posted on 2022 március 20.

Címvédő csapatunk egy góllal legyőzte a listavezető Ferencvárost a bajnokság rangadóján.

Szép számú közönség előtt, nagyszerű hangulatban játszottak a felek. Gyors és gólerős játékkal kezdett a szolnoki gárda, amivel alaposan meglepte vetélytársát. Ivan Zovic, Angyal Dániel és Bilal Gbadamassi parádés gólokat lőttek Igaz, az első negyedben még tartotta a lépést a Fradi, 5–4. A folytatásban viszont a hazaiak akarata érvényesült, jó védekezés mellett mutatós találatokat  ért el, közülük különösen Nagy Ádám villogott. Varga Zsolt a fővárosiak edzője lecserélte a válogatott kapust, Vogel Somát. A lényeg, hogy első félidőt négygólos előnnyel zárta a szolnoki csapat, 9–5.

A fordulás után Szeghalmi Zsombor (képünkön) lövésével 10–5-re  módosult az állás. Közben visszatért, a kapuba, Vogel Soma. A zöldek nem adták fel és a szolnokiak nyomába eredtek, a záró negyedben már csak két gól volt a hátrányuk. Közben ötméterest kaptak a vendégek, ám 11–9-es állásnál Varga Dénes lövését bravúrral hárította az addig is remeklő szolnoki kapus, Bányai Márk. A végjátékban Daniil Merkulov még szépített, az utolsó fél percben pedig „lenyelte” a labdát a szolnoki csapat, amely megérdemelten nyerte meg a rangadót.

Fizikális, erőszakos meccset játszottunk a szolnoki csapattal –kezdte Varga Zsolt, a Ferencváros edzője.– Benne vagyunk, most egy folyamatban, hullámzó a játékunk. Három napja jó mérkőzést vívtunk, most csak a második félidőben láttam azt a tüzet, amivel végig kell harcolni egy rangadót.

Zsivko Gocics pedig azt mondta: – Kemény összecsapást vívtunk a listavezető Fradival. Nagy lendülettel és jól kezdtünk, és már öt góllal is vezettünk. Sajnos megálltunk és felzárkózott ellenfelünk. Azt mondom, hogy nem mindennapi teljesítmény legyőzni egy nagyon erős Ferencvárost.

Szolnoki Dózsa–FTCTelekom 11–10  (5–4, 4–1, 1–1, 1–4)
Vízilabda Aréna, 800 néző  VezetteTóth I., Tóth S.

SZOLNOK: BÁNYAI – Kovács G., Konarik, 2, Jansik D., GBADAMASSI 1, ANGYAL 2, Zovic 1. Csere: NAGY Á 3, Milakovic, Schmölcz 1, Szeghalmi 1, Pető A., Teleki. Edző: Zsivko Gocics
FTC: Vogel S. – Jansik Sz. 1, VIGVÁRI 3, Varga D. 2, Ubovics, Vámos, Molnár E. Csere: Szakonyi (kapus), MERKULOV 3, NÉMET T. 1, Damonte, Varga V., Nyíri B. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 15/4
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből:  3/3ill. 4/3
Kipontozódott: Nagy Á. (28. p.), Milovanovic (31. p.), Ubovics (31.) p.),
Kiállítva (végleg, cserével): Teleki (16. p.), Vámos (16. p.), Jansik Sz. (24. p.).

További eredmények: Vasas–Debrecen 15–8, Miskolc–PVSK 7–8, UVSE–Kaposvár 15–10, BVSC–OSC 9–16, Bp. Honvéd–Szeged 7–5, Eger–Szentes 11–10.

Az élcsoport állása: 1. FTC (24 mérkőzés) 65 pont, 2. Szolnok (25) 64, 3. OSC (25) 63, 4. Vasas (25) 57, 5. BVSC (24) 42, 6. Honvéd (25) 42 pont.

Következő forduló: OSC–Szolnok, szombat (tv: M4 Sport), 16.10.

Forrás: nso.hu, Új Néplap