Rangadót nyertünk a Vasas ellen

Posted on 2023 február 05.

Óriási meccsen, csapatunk vesztett helyzetből fordítva egy góllal legyőzte a Vasast a 13. forduló rangadóján.

SZOLNOKI DÓZSA–A-HÍD VASASPLAKET 11–10 (3–4, 2–2, 2–2, 4–2)

Vízilabda Aréna, 400 néző. Vezette: Ifj. Kenéz Gy., Kollár Gy.

SZOLNOK:  BÁNYAI – KOVÁCS G. 3, Vámosi, PÁSZTOR 5, Teleki, Jansik D., Szeghalmi 1. Csere:  Schmölcz, Belényesi, Ágh 1, VISMEG Zs. 1, Pető A. Simon D. Edző: Hangay Zoltán.

VASAS: MIZSEI – Bátori 1, SIMON R. 2, Sedlmayer 1, Bedő, Brguljan Drasko, Zerinváry 1. Csere: Sélley-Rauscher 1, NAGAJEV 4, Randjelovics, Tasi, Gábor L.   Edző: Szlobodan Nikics.

Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 9/4 .

Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1.

Kiállítva (végleg, brutalításért): Zerinváry. (28. p.)

Három negyeden át a vendégek irányították a játékot, többször is két góllal vezettek, de nem lehettek nyugodtak, mert a lelkesen játszó szolnokiak végig ott loholtak a nyakukban. A záró felvonás 8–7-es Vasas vezetéssel kezdődött, a nagy kedvvel és jó lővőformában játszó Pásztor Mátyás immár sokadszorra kiegyenlítette csapata hátrányát. Majd a folytatásban büntetőt ítéltek a piros-kékek javára, ám Bátori Bence lövését Bányai Márk (képünkön) bravúrral hárította. A folytatásban Zerinváry Lóránt harcolt a szolnokiak centerével Teleki Andrással, aki megsérült és vérző fejjel szállt ki a medencéből. A játékvezetők pedig brutalitásért négy perces kiállítással büntették a Vasas játékosát. Bónuszként ötméterest is ítéltek a szolnokiak javára, amit Kovács Gergő értékesített, ezzel először vezettek a rangadón a házigazdák, 9–8.  Sőt a következő percben Pásztor már kettőre növelte az övéi előnyét.

Nem adták fel a piros-kékek, az orosz Ivan Nagajev egy perc alatt két gólt lőtt. , 10–10. Az utolsó perc óriási izgalmakat hozott, Pásztor pedig ötödik alkalommal is mattolta a Mizsei Márton kapust. A Vasas ellenakcióját pedig kivédekezték a hazaiak, akik a hátralévő húsz másodpercben lenyelték a labdát, és szurkolóik tombolása közepette megnyerték a rangadót.

Hangay Zoltán (Szolnok): – Ezúttal is kemény meccset vívtunk a jól játszó Vasassal. Küzdöttünk, hajtottunk végig, többször is visszajöttünk kétgólos hátrányból, végül sikerült nyernünk a kaotikus végjátékban. Köszönjük szurkolóink buzdítását, ők is sokat tettek a győzelemért.
Szlobodan Nikics (Vasas): – Három negyeden át jól játszottunk, ám a négyperces kiállítást nem értettem, s a hajrában nehéz dolgunk volt öt mezőnyjátékossal. Sajnálom, hogy nem úgy sikerült a mérkőzés, ahogy vártuk, hiszen többször is két góllal vezettünk.

A 13. forduló eredményei: Szolnoki Dózsa–Vasas 11–10, FTC–Eger 14–3, UVSE–Szentes 10–8, OSC–KSI 15–9, PVSK–BVSC 10–12, Kaposvár–Miskolc 14–8, Bp. Honvéd–Szeged 11–4.

A bajnokság állása: 1. FTC 39 pont, 2. OSC 33, 3. SZOLNOK 28, 4. Vasas 27, 5.  BVSC 25, 6. Eger 25, 7. Honvéd 24, 8. Szeged 15, 9. Miskolc 14, 10. Kaposvár 12, 11. Pécs 10, 12. UVSE 10, 13. Szentes 3, 14. KSI 1 pont.

Forrás: nso.hu, szoljon.hu