Simán nyertünk, de van még mit javítani

Posted on 2022 február 03.

Az élvonalbeli bajnokság 18, fordulójában címvédő csapatunk, a Szolnoki Dózsa öt góllal diadalmaskodott Egerben.

Az első perc végén Lőrincz Bálint révén az egriek lőtték a mérkőzés első góljával, ekkor vezetett először és utoljára a hazai  gárda, amelyet már nem Petrovai Márton, hanem a játékosként háromszoros olimpiai bajnok, Biros Péter irányított. A vendégek ugyanis kezükbe vették az irányítást és az Angyal Dániel–Konarik Ákos (képükön) duó vezérletével egy 6–0-s rohammal állva hagyták a hevesi főváros csapatát. A folytatásban azonban szép lassan megkezdte a felzárkózást az egri együttes, sőt a harmadik negyed végén már csak három gól volt a hátrányuk, 6–9. A záró felvonásban előbb Kovács Gergő, majd Ivan Zovic találatával a Tisza-partiak visszaállították a régi rendet. Így a hajrá nem hozott izgalmakat a Dózsa magabiztosan gyűjtötte be a győzelmet, és az ezzel járó három bajnoki pontot.

Biros Péter azt mondta a végső dudaszó után: – A szolnokiak már a mérkőzés elején nagy előnyre tettek szert, és ezt nem tudtuk orvosolni. A kevés időt, ami rendelkezésemre állt, elsősorban a védekezés javítására fordítottam, a jövőben is erre kell nagyobb hangsúlyt fektetni. Láttam biztató jeleket, a fegyelmezettségre nem lehet panaszom.

Zsivko Gocics pedig ekképp nyilatkozott: – Az elején sikerült előnyt szereznünk, de végig kemény csatát vívtunk. Jó erőfelmérő volt, a rutinunknak köszönhetően nyertünk, de van még min javítani.

A következő körben szombaton 16 órától az UVSE legénységét fogadjuk a Vízlabda Arénában.

Tigra-ZF-Eger–Szolnoki Dózsa 8–13 (1–5, 2–3, 3–1, 2–4)
Eger, 100 néző. V:
 Kollár Gy., Rubos K.
EGER: Grieszbacher – Baksa B., LŐRINCZ B. 3, Sári, MURISICS 2, Kovács Gábor 1, Szalai G. Csere: Magyar M. 1, Rádli, GÓLYA 1, Hajdu B., Lőrincz Á., Sántavy. Edző: Biros Péter
SZOLNOK: BÁNYAI – KONARIK 5, Schmölcz 1, Jansik D., Gbadamassi ,KOVÁCS GERGŐ 2, ZOVIC 3. Csere: ANGYAL 2, Szeghalmi, Nagy Á., Pető A., Melkuhn, Teleki. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 9/6.

Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
A 18. forduló további eredményei

UVSE–Miskolc, 9–8, Debrecen–OSC 7–19, Bp. Honvéd–PVSK 6–7, Vasas–Szentes 12–3, BVSC–Kaposvár 11–13 (!), FTC–Szeged 13–9

Az élcsoport állása: 1. OSC 47 pont, 2. FTC (16 mérkőzésből) 46, 3. SZOLNOKI DÓZSA 43, 4. Vasas 42, 5. BVSC 37, 6. Bp. Honvéd 29, 7. PVSK 22, 8. Kaposvár 21 pont.

Forrás: NSO.hu, Új Néplap