Szépségtapasz a végére

Posted on 2023 szeptember 25.

Nem sikerült a továbbjutás csapatunknak, a Szolnoki Dózsa Praktikernek az Eurokupa C csoportjából, miután két vereséggel egy győzelemmel a harmadik helyen végzett a franciaországi Tourcoingban zajló tornán.

A vasárnapi záró kör eredményeitől függetlenül a Dózsának már nem maradt esélye a továbbjutásra. A Pays d’Aix-szel szembeni tipikus tétnélküli mérkőzésen mintegy hat percig fej-fej mellett haladtak a felek, a folytatásban aztán robbantott a szolnoki csapat és egy 9–1-es rohammal állva hagyta ellenfelét. A mérkőzés további részében csak a különbség volt a kérdés, a végén fölényesen nyertek  a mieink, mindez már csak szépségtapasz volt a végére.

A C csoport eredményei
Tourcoing–Szolnoki Dózsa Praktiker 12–10 (3–2, 3–4, 2–2, 4–2)
Gólszerzők: Marzuki, Kujacsics 3-3, Zsivkovics, Draskovics 2-2, Milicsics, Canonne, ill. Vismeg Zs., Pásztor 3-3, Pető 3, Szeghalmi.
Trieszt–Szolnoki  Dózsa Praktiker 15–11 (3–2, 2–2, 5–4, 5–3)
Gólszerzők:
Bini 5, Valentino, Mladossich 3-3, Vrlics, Dasics, Razzi, Marziali, ill. Jansik, Pásztor 3-3, Schmölcz 2, Ionescu, Szeghalmi, Vismeg.

Szolnoki  Dózsa Praktiker–Pays d’Aix 22–10 (3–2, 9–1, 6–4, 4–3)

Gólszerzők: Pető 6, Vismeg 3, Schmölcz 3, Vámosi 3, Ionescu 2, Pásztor 2, Szeghalmi,
 2, Jansik, ill. Drahe 5, Gorria 2, Beteillle 2, Volant.

További eredmények: Trieszt–Pays d’Aix 19–6, Tourcoing–Pays d’Aix 11–10, a Tourcoing–Trieszt  11–12.

A C csoport végeredménye: 1. Trieszt 9 pont (46–29), 2. Tourcoing 6 (34–32), 3. Szolnok 3 (43–37), 4. Pays d’Aix 0 pont (26–52).

A további magyar csapatok közül a címvédő Vasas, a Bp. Honvéd és a BVSC feljutott a főtáblára, mindez nem sikerült az OSC gárdájának.

Forrás: szoljon.hu