Tíz góllal győztük le a Pécset

Posted on 2021 november 25.

Az élvonalbeli bajnokság 9. fordulójában a címvédő Szolnoki Dózsa a PVSK- csapatát fogadta a Vízilabda Arénában.

Lehet mondani, hogy fej fej mellett haladtak a felek az első félidőben, hiszen a 9. percben még 5–5-ös állást mutatott az eredményjelző. A folytatásban azonban Jansik Dávidék szigorítottak a védekezésükön támadásban pedig szépen kidolgozott akciók végén növelték előnyüket, és egy 6–0-s rohammal megléptek vetélytársuktól. Így a folytatásban már csak a különbség volt a kérdés, ami végül tíz gól lett a lefújáskor.

• Elismerésen a csapatnak, mert beteg játékosaink nélkül egy félidőn át jól helyt álltak a Szolnok otthonában – mondta Török Viktor, a PVSK edzője. – A nagyszünet után viszont nagyon gyengén teljesítettünk, ez most belefért, de a hozzánk hasonló tudású csapatok ellen kevés lesz a folytatásban.

A mieink edzője, Zsivko Gocics pedig azt nyilatkozta: – Az első két negyedben pariban volt velünk a vendég gárda. A folytatásban viszont kijött a felek közötti tudásbeli különbség. A napokba mini lapozást végeztünk, ezért így kicsit nehezebben mozogtunk, de a végén tíz góllal nyertünk.

Csapatunk szombaton este Miskolcon száll medencébe.

Szolnoki Dózsa–Pécsi VSK-Mecsek Füszért 17–7

(5–4, 2–1, 5–1, 5–1)

Vízilabda Aréna, 100 nézőVezette: Berki A., Füzesi.
SZOLNOK:  Bányai – Konarik, Schmölcz 1, ANGYAL 3, Gbadanassi, JANSIK D. 3, SZEGHALMI 2. Csere: Gárdonyi (kapus), Nagy Ádám 2, KOVÁCS GERGŐ 2, Milakovic 2, Zovic,Teleki, Pető A. 2. Edző: Zsivko Gocics.

PÉCS: Józsa   Olteán, KERESZTÚRI 2Almási, Reisz, Csorba, KOLOZSI M. 2. Csere: Kecskeméti (kapus), Aranyi A., Gaszt 1, Kókai 1, Némethy 1, Lihotzky.  Edző: Török Viktor.

Gól – emberelőnyből: 11/7 , ill. 9/1

Kiállítva (végleg cserével): Konarik (20. p.)