Továbbra is hibátlan a mérlegünk

Posted on 2021 október 25.

A Magyar Kupa párharc után ezúttal bajnoki mérkőzésen mérte össze erejét a csapatunk, a Szolnoki Dózsa a Szentes legénységével, ezúttal is Kurca-parti városban.

Mint tudjuk a Magyar Kupa negyeddöntőjének mindkét összecsapását a szolnoki gárda magabiztosan 40–20-as gólkülönbséggel nyerte. A vasárnap esti bajnoki meccsen sem hagyott semmit a véletlenre a címvédő Dózsa.

Már az első félidő alatt tíz gólt jegyzett a vendégcsapat, miközben hátul is őrizte stabilitását, 3–10. A folytatásban egy picit lassítottak Kovács Gergőék (képünkön), de így is minden gond nélkül diadalmaskodtak, 6–17. A mieink legeredményesebb játékosa  Angyal Dániel volt, aki négy találatot jegyzett. Így négy fordulót követően csapatunk őrzi hibátlan mérlegét.

A folytatás szerdán este az olaszországi Siracusában az Ortigia elleni Eurokupa negyedöntő odavágóján.

Metalcom-Szentes–Szolnoki Dózsa 6–17 (2–6, 1–4, 1–5, 2–2)

Szentes, 150 néző.

Vezette: Tóth I., Kollár Gy.
SZENTES: Kovács K. – Mátyók 1, Pellei K., Lajkó, Vörös V., Pellei F., Kürti-Szabó. Csere: Kókai T., Bozó 1, Garancsy 2, Hegedűs B. 1, Hornyák, Kátai-Benedek 1. Edző: Pellei Csaba
SZOLNOK: Gárdonyi – Konarik 1, Nagy Á, . JANSIK D. 3,, Gbadamassi , ANGYAL 4, Zovic 1. Csere: Bányai (kapus), Szeghalmi 2, Schmölcz 2, KOVÁCS G. 2, Milakovic 1, Teleki 1, Pető. Edző: Zsivko Gocics
Szentes, 150 néző. V: Tóth I., Kollár Gy

Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 8/4.

Gól – ötméteresből: 1/1, ill., 1/1.

Kipontozódott: Teleki (18. p.), Konarik (32. p.)
Pellei Csaba: – Mérhetetlenül csalódott vagyok, nem a vereség, hanem a játékunk miatt. Szoros mérkőzésre készültünk, amiből végül semmi sem lett, a védelmünk átjáróház volt. Nem vagyunk jó passzban, rendezni kell a sorainkat, mert fontos meccsek várnak ránk, és ez a teljesítmény kevés lesz céljaink eléréséhez.
Zsivko Gocics: – A számszerű eredmény ellenére azt gondolom, nincs ekkora különbség a két együttes között. Ami a csapatunk illeti, az elejétől kezdve magabiztosan vízilabdáztunk, a lefújást követően pedig már a nemzetközi kupameccsünkre készülünk.

További eredmények: Miskolc–Szeged 6–9, PVSK–Kaposvár 13–9, UVSE–OSC 7–12, Eger–Debrecen 17-2, Bp. Honvéd–FTC 7–14, Vasas–BVSC 10–7.

Az élcsoport állása: 1. OSC  (69–34) 12 pont, 2. FTC (63–31) 12, 3. Szolnok (58–29) 12, 4. Vasas (45–31) 10, 5. Bp. Honvéd (58–51) 10 pont.

Forrás: Új Néplap, Nemzeti Sport