Tükörsima győzelemmel hangoltunk a BL-re

Posted on 2020 november 08.

Az OB I., 11. fordulójában újabb magabiztos győzelmet aratott csapatunk, a Szolnoki Dózsa, amely ezúttal a PVSK együttesét múlta felül tizenegy gól különb séggel.

Zsivko Gocics vezetőedző a meccs előtt elmondta, hogy a PVSK elleni összecsapást a jövő hétvégi Bajnokok Ligája selejtezősorozat főpróbájának is tekinti. A mieink semmit nem bíztak a véletlenre, kemény jó védekezéssel nyitottak, sokszor lefordultak vetélytársuktól, melyek után látványos gólokat lőttek. Már az első félidő eldöntötték a mérkőzést. A végén már csak a különbség volt kérdéses, ami végül tizenegy gólos lett.

– Nem titkolom, azért jöttünk, hogy ennél kiélezettebb mérkőzést játsszunk a Szolnokkal, de kicsit megilletődötten kezdtünk – értékelt a lefújás után, Török Viktor, a PVSK edzője. – Nagyon sok gólt kaptunk, rengetegszer lefordultak rólunk, úgyhogy van min javítanunk.

Zsivko Gocics pedig ekképp nyilatkozott: – Régen játszottunk ahhoz képest, hogy milyen sorozatterhelésben voltunk korábban, azonban ebből a meccsből is látszott, hogy milyen jól sikerült a felkészülésünk mind fizikális, mind taktikai szempontból. Jó formát mutattak a srácok, az első perctől diktálták az iramot, ami biztató a Bajnokok Ligájára nézve.

SZOLNOKI DÓZSA–PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT 18–7 (5–1, 6–2, 4–2, 3–2)
Vízilabda Aréna, 100
 néző. V: Sándor P., ifj. Kenéz Gy.
SZOLNOK: Nagy V. – Kovács G, Drasovics, PIJETLOVICS 3, Angyal 2, FILIPOVICS 4, Dőry. Csere: Bányai (kapus), Konarik 1, Teleki 1, Szeghalmi 2, SCHMÖLCZ 2, JANSIK D. 2, Nagy Á. 1. Edző: Zsivko Gocics
PÉCS: Józsa – Gál D., Zerinváry 1, RAKONJAC 2, Sólyom, Kolozsi, Koszics. Csere: Gelencsér (kapus), Kókai 1, Csaba M. 2, Lihotzky, Reisz, Turnai A., Gaszt 1. Edző: Török Viktor
Gól – emberelőnyből: 12/7, ill. 8/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Kolozsi (28. p.)

További eredmények: FTC-Tatabánya 23-7, KSI SE-Debrecen 11-12, Kaposvár-Miskolc 17-10, BVSC-Szentes 23-11, OSC-UVSE 14-11.

Az élcsoport állása: 1. SZOLNOK (11 mérkőzés)33 pont, 2. FTC(10)30, 3. OSC(10)25, 4. Vasas (8)19, 5. Eger (10)17, 6. BVSC (9) 16 pont.