Váratlan vereség

Posted on 2020 február 06.

Nem sikerült csapatunk, a Szolnoki Dózsa hazai BL-mérkőzése, ugyanis 8–7 es vereséget szenvedett a német Spandautól.

Csapatunk hiába vezetett többször is két góllal nem tudta lezárni a mérkőzést, a Spandau pedig élt a lehetőséggel a harmadik negyedben egyenlített. A záró felvonásban pedig Jüngling találatával megnyerték a mérkőzést.

– Nem kezdtünk túl jól, hamar kétgólos hátrányba kerültünk, de szerencsére nem veszítettük el a fejünket, és hamar visszajöttünk a mérkőzésbe – értékelt Petar Kovacsevics, a Spandau edzője. – Jobb játékot nyújtottunk, mint a berlini mérkőzésen, nagyon sokat jelent nekünk ez a győzelem.

Szakvezetőnk, Zsivko Gocics pedig azt mondta:– Sajnos nem úgy sikerült a mérkőzés, ahogy terveztük, keveset és pontatlanul lőttünk, a végjátékban pedig elkapkodtuk a helyzeteinket. Ezzel a vereséggel lenulláztuk decemberi berlini győzelmünket.

SZOLNOKI DÓZSA–SPANDAU 04  7–8 (3–2, 2–2, 2–3, 0–1)
Vízilabda Aréna, 500 néző. V: Severo (olasz), Vojevogyin (orosz)
SZOLNOKNAGY V. – Bátori, Jansik D. 1, Angyal, D. Lazics 2, Szubotics, V. Rasovics. Csere: VÁRNAI 2, D. Pijetlovics, Szatmári, Drasovics, Dőry 2. Edző: Zsivko Gocics
SPANDAU: BAKSA L. – Negrean 1, Dedovics, Jüngling 1, MATEO CSUK 1, Strelezkij 1, RESTOVIC 2. Csere: Saudadier 1, Chiru, A. Sekulic, Reibel, Thom, Pjesivac 1. Edző: Petar Kovacsevics
Gól – emberelőnyből11/4, ill. 8/2
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/2
KipontozódottSaudadier (32. p.)
Az A csoport további eredményei: Jug Dubrovnik (horvát)–Olympiakosz (görög) 13–9, Sintez Kazany (orosz)–Jadran Herceg Novi (montenegrói) 11–15, Barceloneta (spanyol)–Jadran Split (horvát) 16–12
Az állás:  1. Olympiakosz 19 pont, 2. Barceloneta 19, 3. Jug 18, 4. Szolnok 12, 5. Herceg Novi 10, 6. Spandau 8, 5. Jadran Split 4, 8. Kazany 3 pont.

A B csoport  eredményei:  FTC-Telekom–A-Híd-OSC-Újbuda 8–11, Dinamo Tbiliszi (grúz)–Pro Recco (olasz) 3–13, Terrassa (spanyol)–Hannover (német) 11–10, Marseille (francia)–Mladost Zagreb (horvát) 11–14
Az állás: 1.  Recco 20 pont, 2. FTC 17, 3. OSC 16, 4. Mladost 16, 5. Terrassa 12, 6. Marseille 9, 7. Hannover 3, 8. Tbiliszi 0 pont.

Forrás: nso.hu