Vereség a Ferencváros otthonában

Posted on 2023 február 02.

Csapatunk ötgólos vereséget szenvedett a Ferencváros vendégeként az OB I. szerda esti rangadóján.

Már az első percben megszerezte a vezetést a Fradi, méghozzá az egykori szolnoki játékos, Nagy Ádám találatával. kisvártatva egyenlített a Dózsa, Pásztor Mátyás érékesített egy öt méterest. A folytatásban mindkét oldalon jó védtek  a kapusok, így a következő gólok csak második negyedben születtek.   Előbb a hazaiak részéről Vigvári Vendel talált be, de Pásztor újra egyenlített.  A negyed hátralévő részében azonban a Fradi két gólt is berámolt az egyébként jól védő Bányai Márk kapujába, 4–2.

A fordulást követően már 5–2-re is vezettek a fővárosiak, Schmölcz Norman azonban szépen belőtt egy  emberfórt. A továbbiakban egy 3–0-s rohamot  repesztett a Fradi, majd Vismeg Zsombor szépített, 8–4.

A záró felvonásban a zöld-fehérek egy gólt lőttek Vigvári révén, beállítva ezzel a 9–4-es végeredményt.

– Több homokszem is került a gépezetbe, ez a játék kevés lesz a folytatásban. A védekezésünk stabil volt, amely kimagasló kapusteljesítménnyel párosult, de támadásban sok hibával játszottunk, kapkodtunk a befejezéseknél – mondta a Varga Zsolt, az FTC edzője, az nso.hu-nak.

Hangay Zoltán, a Dózsa edzője pedig azt mondta: – Szerettük volna tíz gólon tartani a Fradit, ami sikerült is, reálisnak érzem a különbséget. Néhány játékosomon láttam az önbizalomhiány jeleit, ami a végjátékban főleg támadásban mutatkozott meg, de dolgozunk tovább, és meglesz az eredménye.

Csapatunk szombaton 16 órától a Vasas legénységét fogadja a Vízilabda Arénában.

Ferencváros-Telekom–Szolnoki Dózsa 9–4 (1–1, 3–1, 4–2, 1–0)

Komjádi uszoda, 800 néző. V: Petik, Csanádi.
FTC: SZAKONYI – VIGVÁRI 2, ARGIROPULOSZ 2, Varga D., Német T., Jansik Sz., Nagy Á. 1. Csere: Fekete G. 1, Damonte 1, Ubovics, Molnár E., POHL 2, Zeman. Edző: Varga Zsolt.
SZOLNOK: BÁNYAI – Vismeg Zs. 1, Jansik D., PÁSZTOR 2, Ágh, Kovács G., Szeghalmi. Csere: Belényesi, SCHMÖLCZ 1, Pető, Vámosi, Simon D., Teleki. Edző: Hangay Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 10/2. Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1. Kiállítva (végleg, cserével): Német T. (19. p.)
További eredmények: Vasas–OSC 7–9, Szentes–Szeged 8–11, KSI–Kaposvár 7– 10, Eger–PVSK 14–6, Miskolc– Bp. Honvéd 4–12, BVSC–UVSE 16–4.
A bajnokság állása: 1. FTC 36 pont, 2. OSC 30, 3. Vasas 27, 4. SZOLNOK 25, 5. Eger 25, 6. Honvéd 23, 7. BVSC 22, 8. Szeged 15, 9. Miskolc 11, 10. Pécs 10, 11. Kaposvár 9, 12. UVSE 7, 13. Szentes 3, 14. KSI 1 pont.

Forrás: nso.hu, szoljon.hu