Vereséggel kezdtek a fiúk az Eurokupában

Posted on 2022 október 14.

Az olaszországi Siracusa az Eurokupa első selejtező körének az egyik helyszíne. A szicilliai városban a Szolnoki Dózsa mellett az olasz Ortigia a szerb Partizan Beograd, a francia  Pays D’ Aix Natation és a görög NC Hidraikosz legénysége csobban medencébe a továbbjutást jelentő első négy hely valamelyikért.
A mieink első ellenfele a nagy múltú Partizan Beograd volt pénteken. Nagyon bekezdett a Tisza-parti csapat, hiszen Ágh György korai gólját követően, előbb Pásztor Mátyás, majd Belényesi Dávid is betalált a szerb együttes hálójába, 3–0. Sőt második negyed elején már 6–1-es állást mutatott az eredményjelző. Innentől azonban feltámadt poraiból a belgrádi gárda, amely a második negyed végére 7–6-ra zárkózott fel. A fordulás után még 8–7-re a Dózsa vezetett, ám innen ismét a Partizán percei következtek, akik három gólt lőttek sorozatban, amellyel megnyerték az összecsapást.

Szolnoki Dózsa–Partizan Beograd 8–10 (4–1, 3–5, 0–1, 1–3)

Szolnoki gólszerzők: Pásztor 3, Ágh, Belényesi, Schmölcz, Kovács G., Jansik D.

További program: Szombat: Szolnok–Ortigia, 15.00. Vasárnap: Hidraikosz–Szolnok, 9.30.

Forrás: Szoljon.hu