Visszavágtunk a Szegednek

Posted on 2023 április 13.

Hazai medencében játszó csapatunk visszavágott a Szegednek a januárban elszenvedett vereségért az OB I. 23. fordulójában.

Közel hat percet kellett várni az első gólra a mérkőzésen, melyet Vismeg Zsombor szerzett, vezetést szerezve ezzel a hazai csapatnak. A Szeged csupán három kapufáig jutott az első negyedben, de természetesen Bányai Márk is hozzájárult néhány védéssel ahhoz, hogy a mieink nullán tartsák ellenfelüket (1–0).

A folytatás sem bővelkedett gólokban, ám Schmölcz Norman megtörte a csendet egy szép ejtéssel, így növelve csapata előnyét. A harmadik Dózsa-gól is nehezen jött össze, azonban Jansik Dávid megtalálta a rést a vendégvédelem pajzsán, amikor kilőtte a jobb alsót. Úgy tűnt, a szegedi együttes nem tud betalálni az első félidőben, ám 12 másodperccel a nagyszünet előtt megszületett az első vendéggól Bóbis Botond révén (3–1).

A harmadik negyedben is fenntartotta jó védekezését a Dózsa, ám támadásban már nem volt hatékony, sok volt a pontatlan lövés. Végül aztán szépített a Szeged, de a következő támadásból Szeghalmi Zsombor visszaállította a kétgólos előnyt (4–2).

Az utolsó felvonásban ismét jó helyen voltak a hazai blokkok, miközben Vismeg Zsombor megduplázta góljai számát. Nem sokkal később sikerült még jobban elhúzni: hiába védett jól a másik Tisza-parti csapat kapusa, Kovács Kristóf is, Pásztor Mátyás könyörtelenül kihasználta az emberelőnyös helyzetet. Még esett mindkét oldalon egy-egy gól, de a szolnoki győzelem ekkor már nem forgott veszélyben, nagyban köszönhetően a hazai hálóőrnek, Bányai Márknak (képünkön), aki 79 százalékkal védett (7–3).

• Férfias, kemény küzdelem folyt végig a medencében, mindkét csapat szívvel, lélekkel küzdött – mondta Kovács Gergő, a szolnokiak szélsője. – Nekünk az plusz motivációt jelentett, hogy vissza akartunk vágni a Szegeden elszenvedett vereségért. Jól védekeztünk, a támadójátékunk azonban hagyott kívánnivalót maga után.  Továbbra is saját kezünkben  van a sorsunk a legjobb négy közé jutásért folyó harcban.

Folytatás szombaton 19 órától, amikor a Szolnoki Dózsa legénysége az OSC vendégeként száll medencébe a fővárosban.

SZOLNOKI DÓZSA–SZEGEDI VE 7–3 (1–0, 2–1, 1–1, 3–1)

Vízilabda Aréna, 200 néző. Vezette: Ercse, Rubos.

SZOLNOK: BÁNYAI – KOVÁCS G., Vámosi, PÁSZTOR 1, TELEKI, Jansik D. 1, Szeghalmi 1. Csere: Ágh, VISMEG ZS. 3, Schmölcz 1, Pető A., Belényesi. Edző: Hangay Zoltán.

SZEGED: KOVÁCS K. – Boros T., Leinweber, Horváth Zs., Baj, Tóth Gy., Lakatos S. 1. Csere: Vékony, SÁNTA, Pörge 1, BÓBIS B. 1, Kürti, Horváth V. Edző: Kiss Csaba.

Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 15/1

Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1

Kipontozódott: Vámosi (29. p.)

Hangay Zoltán: – Megmutatta a Szeged, hogy nem volt véletlen a győzelme ellenük korábban, így különösen sokat ér a mostani sikerünk. A védekezésünk fantasztikus volt, a három kapott gól önmagáért beszél, viszont támadásban nem találtuk a ritmust, hogy mikor lőjünk, sokszor rossz passzokat adtunk.

Kiss Csaba: – Bedarált minket a végére a Szolnok, amely remekül játszott. Amíg tudtunk, tapadtunk a hazaiakra, de nem voltunk képesek feltörni a védelmüket, különösen az emberelőnyös helyzetek kihasználásával vagyok elégedetlen. Ráadásul az is felőrölt minket, hogy kevés gólon tartsuk ellenfelünket, így a támadásokra kevesebb energiánk maradt.

További eredmények: Eger–OSC 7–17, KSI–PVSK 5–9, Szentes–Bp. Honvéd 3–11, Miskolci VLC–UVSE 11–10, BVSC-Zugló–Kaposvári VK 16–9, Vasas–FTC 9–15.

A bajnokság állása: 1. FTC 67 pont, 2. OSC 61, 3. Vasas 57, 4. Szolnok 55, 5. Bp. Honvéd 48, 6. Eger 40, 7. BVSC 37, 8. Miskolc 24, 9. Szeged 23, 10. UVSE 22, 11. Kaposvár 20, 12. Pécs 14, 13. KSI 5, 14. Szentes 4 pont.

Forrás: szoljon.hu, nso.hu