Magyar English
A világ legjobb vízilabda csapata 2017-ben a Szolnok-KÖZGÉP csapata! Gratulálunk!!!Bent vagyunk a döntőben!A Bajnok Csapat köszöntése!2016 / 17 Magyar Bajnoka: Szolnoki Dózsa-Közgép, Gratulálunk!Szolnoki Dózsa-Közgép – ZF-Eger (9-6) - bajnoki döntő 2. mérkőzésSzolnoki Dózsa-Közgép–A-Híd-OSC-Újbuda (10-8)2017-ben ismét döntőt játszunk!Szuperkupa 2016, Szolnok - Eger (14-9)Megvan az ötödik kupagyőzelmünk!Vízilabda edzőtábor lehetőség a Szolnoki Vízilabda Arénában
Legfrissebb
2015-08-12 00:00:00
Egy csoportban az Egerrel

Az elkövetkező évadban tizenhat csapat játszik a férfi OB I-ben. A Magyar Vízilabda-Szövetség döntése értelmében a tizenhat együttest két csoportba sorolták. A bajnok Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP az A-csoportba került az Egerrel, a Szegeddel, a Kaposvárral, a BVSC-vel, a Szentessel, a Péccsel és az újonc Miskolccal.

2015-08-11 00:00:00
Tempó, tempó

Története második legrosszabb világbajnoki szereplését produkálta férfi-vízilabdaválogatottunk a kazanyi világbajnokságon. Huszonnyolc évvel ezelőtt a kilencedik, most a hatodik helyen végzett nemzeti csapatunk.

2015-08-09 00:00:00
A hatodik helyen zártunk

A magyar férfi vízilabda-válogatott címvédőként a hatodik helyen végzett a kazanyi vizes világbajnokságon: Benedek Tibor együttese a szombati helyosztón, a 2013-as barcelonai döntő "visszavágóján" 10-9-es vereséget szenvedett a montenegrói csapattól.

2015-08-07 00:00:00
Montenegróval találkozik csapatunk

A magyar férfi vízilabda-válogatott 13-9-re nyert csütörtökön az amerikai csapat ellen, így az ötödik helyért játszhat a kazanyi vizes világbajnokságon.
Csapatunk szombaton 14.30-tól a montenegróiakkal találkozik, akikkel két éve, a barcelonai világbajnokságon a döntőben csapott össze.

2015-08-05 00:00:00
Búcsú az aranyálmoktól

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott nem jutott be a legjobb négy közé a kazanyi vizes világbajnokságon, miután a keddi negyeddöntőben 8-7-re kikapott az olasz csapattól. A találkozó elején, valamint a harmadik negyed közepén is két góllal vezetett a magyar csapat, de az olaszok rendre visszakapaszkodtak.

Tabella
vissza

2015-08-09
megosztom a facebook-n

A kazanyi világbajnokságon a világligagyőztesként már olimpiai résztvevő szerbeket leszámítva a két legjobb válogatott szerezhet riói kvótát. A magyar válogatottnak legközelebb a januári belgrádi Európa-bajnokságon lesz erre lehetősége, ahonnan egy válogatott kvalifikálja magát a jövő nyári ötkarikás játékokra.

Gólszerzők: Ivovic 3, Paskovic, Janovic, Darko Brguljan 2-2, Radovic 1-1, illetve Hosnyánszky, Erdélyi, Varga Dániel 2-2, Szivós, Bedő, Varga Dénes 1-1

Mindkét csapat pontatlan támadásokkal kezdte az összecsapást, majd Szivós Márton törte meg a gólcsendet, a túloldalon azonban azonnal jött a válasz egy szép húzásból. A montenegróiak szinte ugyanazt a figurát a másik oldalról másolva a vezetést is megszerezték, Hosnyánszky Norbert azonban emberelőnyből egyenlített.

A második negyedben Vjekoslav Paskovic szerzett labdát, majd Madaras Norbert kissé könnyelmű védekezését kihasználva a kapuba bombázott. A montenegróiak nem sokkal később Aleksandar Ivovic második találatával már két góllal vezettek, emberelőnyből azonban Hosnyánszky révén gyorsan visszakapaszkodott a magyar csapat. Könnyedén egyenlíthetett volna a gárda, de két helyzet is kimaradt.

A nagyszünet után Varga Dániel úszott fel remek tempóban, lerázta magáról emberét, majd a hálóba bombázva egyenlített. Egy sarokdobás után teljesen elaludt a magyar védelem, Nagy Viktor pedig csak beleérni tudott Mladan Janovic közeli lövésébe. Elől továbbra sem találta a ritmust a Benedek-legénység, védekezésben pedig helyenként hibázott, Ivovic harmadik találatával újra két góllal vezettek a montenegróiak. A magyar csapat végül emberelőnyben Bedő révén tudott felzárkózni, de az egyenlítés elmaradt, ugyanis Varga Dániel távoli lövésénél a labda a kapufán csattant.

A záró felvonásban megúszás után újra kettőre növelte előnyét a montenegrói csapat, de Varga Dénes szép egyéni megmozdulás végén gyorsan szépített. A montenegróiak újabb gólt szereztek, ezúttal emberelőnyből, majd egy kihagyott magyar lehetőség után megúszásból is eredményesek voltak, amivel három és fél perccel a vége előtt gyakorlatilag el is döntötték az összecsapást. Erdélyi Balázs ezután emberelőnyből volt eredményes, de a túloldalon Darko Brguljan sem hagyta kihasználatlanul Varga Dániel büntetését. A végén Erdélyi Balázs, valamint Varga Dániel gólja csak a szépítésre volt elég.

- Talán nem fogtuk fel, milyen jelentőséggel bír egy ötödik hely a világbajnokságon, ez lehetett ma a probléma - értékelt Benedek Tibor. - Talán ha ötödikek vagyunk, és csak egy rossz olasz negyedünk van, akkor azt azért el tudom fogadni, így sokkal nehezebb - mondta, majd így folytatta: - Most szerintem ezt zárjuk le, értékeljük ki. Azt gondolom, az idei évben gyengültünk, ez látszik a nyarunkon, több csapattól is kikaptunk, ez egy igazán rosszul sikerült nyár. Nem posztokra akarom bontani, hanem egészben nézném majd a problémákat.

Alekszicsék a horvátokat is leiskolázták a döntőben

Az Európa-bajnok, világliga-győztes, három Dózsa játékossal- Milan Alekszics, Sztefan Mitrovics, Zsivko Gocics -   szerb válogatott nyerte meg az aranyérmet, miután a szombat esti döntőben könnyedén, 11-4-re legyőzte az olimpiai bajnok horvát csapatot. Az első negyed még szoros volt, ám azt követően a szerbek elhúztak, előnyüket őrizték, majd a záró felvonást 4-0-ra nyerték meg.
A bronzcsatában a görögök 7-7-s rendes játékidő után a ötös lövésekkel 4-2-re győzték az olasz csapatot.

Eredmény, döntő:
Szerbia-Horvátország 11-4 (2-2, 3-0, 2-2, 4-0)

BL - versenynaptár

A magyar bajnoki címvédő szolnoki csapat 10-5-re legyőzte, a horvát Jug Dubrovnik együttesét, és ezzel megnyerte a Bajnokok Ligáját.